wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Masz talent? No to się pochwal! Ruszył nabór prac na unikalną wystawę "Dusze Mehoffera"

Masz talent? No to się pochwal! Ruszył nabór prac na unikalną wystawę
 

Mieszkasz w Turku lub powiecie tureckim? Masz minimum 14 lat i tworzysz do szuflady? A może chciałbyś/ chciałabyś zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu? Świetnie się składa! Właśnie rusza nabór do wyjątkowego projektu „Dusze Mehoffera”!

Z inicjatywą zorganizowania wyjątkowej wystawy wyszła grupa młodych ludzi, pochodzących z okolicy Turku, których entuzjazm i talenty, dodatkowo napędzają działania społeczne. Jak sami mówią „reprezentując tegoroczna Akademię Liderów, tworzoną przez Fundację Świętego Mikołaja, która napędza nas do działania, wywołaliśmy burzę mózgów, dzięki której narodziła się idea realizacji! Dziś chcemy docenić lokalnych artystów i dać im szansę na spełnienie marzeń, zrozumienie, a nawet pierwszy debiut!

reklama

Na czy polegać będzie projekt?

- Już 17 listopada, w siedzibie Muzeum Miasta Turku zostanie otwarta wystawa Dusze Mehoffera, nawiązująca tematycznie do naszej lokalnej, kulturalnej tożsamości – mówi jedna z liderek projektu, Julita Borowska. – Zainteresowany/a propozycją? Chcesz być jedną z dusz, która wreszcie przełamie bariery lęku wśród tajemniczych ścian historii i kultury? Zgłoś się do nas!

Prace o dowolnej tematyce, w ilości maksymalnie 10 sztuk, wykonane dowolną techniką, należy przynieść do Muzeum Miasta Turku do dnia 17 października 2023 roku. Mogą to być kolaże, fotografie, rysunki, malarstwo, rzeźby itp. Jedyny warunek, który trzeba spełnić to wiek powyżej 14 lat i związek z ziemią turecką. Oprócz prac trzeba jeszcze opracować swój życiorys. A ten powinien zawierać się w jednej stronie A4 i opatrzony powinien być zdjęciem. Życiorysy można przesłać też na adres: julicia1234567890@gmail.com

Warto śledzić stronę projektu na facebooku. Tam poznacie wszystkich jego organizatorów, koordynatorów, weźmiecie udział w konkursach i będziecie na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

reklama

To co – kto pokaże nam swój talent?

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Ruszyła zbiórka strażackich pamiątek! W...

Ruszyła zbiórka strażackich pamiątek! W 2025 roku przypada 150-lecie...

1 lip.
Historia biblii w turkowskiej bibliotece....

Historia biblii w turkowskiej bibliotece. Niepowtarzalna wystawa potrwa...

8 czerw.
Muzeum kontynuuje wystawę

Muzeum kontynuuje wystawę "Turek i okolice wczoraj i dziś". Tegoroczna...

23 maj.
Kobiety, taniec i konie czyli wystawa Marii...

Kobiety, taniec i konie czyli wystawa Marii Bujały w Bibliotece Powiatowej

22 maj.
Dusze Mehoffera: Olga Mikołajczyk

Dusze Mehoffera: Olga Mikołajczyk

12 maj.
Pasjonująca wystawa w CKiBP w Malanowie....

Pasjonująca wystawa w CKiBP w Malanowie. Pierwsza taka inicjatywa w...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama