wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Na rowerach i pieszo podziwiali polską złotą jesień. Trzeci i ostatni w tym roku miejski rajd

Na rowerach i pieszo podziwiali polską złotą jesień. Trzeci i ostatni w  tym roku miejski  rajd
 

Niedzielny jesienny rajd pieszy i rowerowy zakończył tegoroczny cykl rajdów organizowanych przez Urząd Miejski w Turku. Zarówno dla uczestników, jak i organizatorów rajdu, pogoda sprzyjała. Wydarzenie miało miejsce dokładnie 8 października i przyciągnęło miłośników aktywnego wypoczynku z całego miasta.

Słoneczna aura, która towarzyszyła miłośnikom aktywnego wypoczynku, od samego rana pozwoliła cieszyć się urokami złotej polskiej jesieni. Około 300 osób odważyło się na pokonanie przygotowanych tras, by na zakończenie spotkania uczestniczyć w wspólnym grillowaniu. Dla wszystkich uczestników rajdu, pracownicy kuchni ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali obfite dania, w tym przepyszny żurek oraz różnorodne smakołyki z grilla. Na zakończenie niedzielnej przygody rowerowej, organizatorzy przeprowadzili losowanie nagród o łącznej wartości 2 tysięcy złotych. 

reklama

Przypomnijmy, że samorząd miasta w tym roku organizował cały cykl rajdów, tj. wiosenny rajd rowerowy, wakacyjny rajd rowerowy i ten niedzielny dla cyklistów i piechurów. Zadanie odbyło się w ramach pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu oraz miejskiego programu profilaktyki. Organizatorami rajdu był Samorząd Miasta Turek przy wsparciu Muzeum Miasta Turku, PTTK oddział Turek, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, Miejskiego Dom Kultury oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Strażacy z Turku zdobyli Śnieżkę, promując...

Strażacy z Turku zdobyli Śnieżkę, promując ideę Dawstwa Szpiku!

7 lip.
Ruszyła zbiórka strażackich pamiątek! W...

Ruszyła zbiórka strażackich pamiątek! W 2025 roku przypada 150-lecie...

1 lip.
Po czym poznać dobry rower?

Po czym poznać dobry rower?

27 czerw.
Rajd rowerowy

Rajd rowerowy "Jeździmy, bo lubimy". Stowarzyszenie "Żuki dla...

19 czerw.
Strażacy z OSP Turek odwiedzili wychowanków...

Strażacy z OSP Turek odwiedzili wychowanków ZPEW. Pokazali sprzęt i...

18 maj.
OSP Turek zaprasza na spotkania edukacyjne...

OSP Turek zaprasza na spotkania edukacyjne ph."Zatrzymaj Krwotok"

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama