piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Komunikat Komendy Powiatowej PSP w Turku w sprawie podnośnika strażackiego

Komunikat Komendy Powiatowej PSP w Turku w sprawie podnośnika strażackiego - fot. PSP Turek
fot. PSP Turek 

Poniżej publikujemy treść oficjalnego komunikatu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku w sprawie przekazania podnośnika dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku informuje, że w dniu 10 października 2023 r. odebrała nowy, nowoczesny, specjalistyczny samochód z drabiną mechaniczną SD30 pozyskany w 100% ze środków budżetu państwa za kwotę ponad 3,5 mln zł.

reklama

Samochód ten znacznie przewyższa możliwościami stary samochód, będący obecnie na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Turku, o który zabiegają jednostki OSP, w tym OSP Turek.

Poziom potencjału ratowniczego został znacznie zwiększony, a nowy samochód będzie stanowił zabezpieczenie zarówno miasta, jak i powiatu. Obecnie trwa proces szkolenia funkcjonariuszy PSP w Turku w zakresie obsługi nowego samochodu z drabiną mechaniczną, a stary podnośnik hydrauliczny jest wciąż użytkowany w Komendzie w Turku.

Przekazanie starego samochodu dla jakiejkolwiek jednostki OSP na tę chwilę jest niemożliwe, bowiem sprzęt ten nie został uznany za niepotrzebny dla PSP.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku informuje również, że w 2006 roku jednostka OSP Turek już raz otrzymała z zasobów Komendy Powiatowej PSP w Turku samochód Magirus z drabiną mechaniczną, sprawny technicznie i z ważnymi wymaganymi badaniami. Pojazd ten w okresie użytkowania go przez jednostkę OSP Turek nie brał udziału w akcjach na terenie miasta. Jednostka OSP Turek po pewnym czasie sprzedała pojazd na rzecz prywatnej firmy – choć mogła na przykład przekazać go innej jednostce OSP z terenu powiatu w celu zabezpieczenia operacyjnego powiatu.

reklama

Decyzja o przekazaniu podnośnika z KP PSP w Turku wymaga dokładnej analizy merytorycznej, a uznanie sprzętu za zbędny w PSP nie jest kompetencją jedynie Komendanta Powiatowego w Turku.

źródło: Komenda Powiatowa PSP w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w...

Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu w sprawie...

6 grudz.
Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP...

Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP Władysławów?

6 grudz.
Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Dariusza Jasaka z dnia 2...

4 grudz.
Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat...

Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej...

29 list.
Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w...

Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w Warszawie! Oświadczenie...

21 list.
Listy do redakcji: OSP Turek nigdy nie dostała...

Listy do redakcji: OSP Turek nigdy nie dostała niczego od PSP bezpłatnie!

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama