piątek 21 czerwca 2024

Alicji, Alojzego, Rudolfa

reklama

Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim teatrze

Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim teatrze
 

We wtorek, 12 grudnia dzieci z oddziału IV i V Przedszkola Samorządowego Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku udały się na spektakl do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Od samego rana przedszkolaki były mocno podekscytowane, gdyż tuż po śniadaniu miały wyjechać na kolejną wycieczkę, tym razem do teatru. Zanim dzieci wsiadły do autokaru dowiedziały się, że wizyta w teatrze to swego rodzaju święto, które warto podkreślić właściwym zachowaniem zarówno w czasie spektaklu jak i podróży. Olbrzymia widownia i scena kolejny raz zrobiły na małych przedszkolakach wielkie wrażenie. Podobnie jak „Bajka o szczęściu”, ciepłe i zabawne przedstawienie dla dzieci opowiadające o uniwersalnych wartościach. Gdzieś na skraju lasu, w uroczej chatce na uboczu, mieszka sobie Dziadek. Prowadzi skromne, ale szczęśliwe życie. Niewiele mu potrzeba, gdy spędza czas w towarzystwie przyjaciół: muzykalnej Świnki, roztańczonej Myszki i Kogucika, który nie tylko pieje, ale też śpiewa. Jednak pewnego dnia, gdy w okolicy pojawia się obwoźny handlarz, przyjaźń zwierzątek i staruszka wystawiona zostaje na ciężką próbę.

reklama

Jak na prawdziwą bajkę przystało, wszystko dobrze się kończy, a Dziadek przekonuje się, że nie dobra materialne są najważniejsze, a prawdziwa przyjaźń. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i zgodnie stwierdziły, że przyjaźń jest niezwykle ważna i cenna. Dla wielu maluchów była to pierwsza dla innych kolejna wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! Ciekawe i tajemnicze, a czasem straszne – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę.

Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Warto przypomnieć, że takie wyjazdy od kilku lat są już tradycją w Przedszkolu Hałabały. A przecież w właśnie w placówkach dla najmłodszych wiedzą najlepiej, że teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, której atrakcyjność polega na tym, że wszystko może się w niej zdarzyć.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

14 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Nagroda Poznańskiej Fundacji Artystycznej dla...

Nagroda Poznańskiej Fundacji Artystycznej dla Teatru DEBIUT JUNIOR z...

30 mrz.
Pełna sala i mnóstwo wzruszeń! Tak...

Pełna sala i mnóstwo wzruszeń! Tak wyglądał wieczór z...

31-12-2023
Czy Przystań jest w Turku potrzebna? Sobotni...

Czy Przystań jest w Turku potrzebna? Sobotni monodram w muzeum to...

18-09-2023

"Dziewczyna z Chersonia", czyli przejmujący monodram na Scenie...

22-05-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama