niedziela 01 czerwca 2025

Gracji, Jakuba, Konrada

reklama

I miejsce uczennic ZST w X Wielkopolskim Konkursie na Najpiękniejszy Stół Świąteczny

I miejsce uczennic ZST w X Wielkopolskim Konkursie na Najpiękniejszy Stół Świąteczny
 

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w dniu 15 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie X Wielkopolskiego Konkursu na Najpiękniejszy Stół Świąteczny pod hasłem „Bajeczny stół wigilijny”.

Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. Do konkursu, którego motywem przewodnim były bajki, przystąpiło 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

reklama

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych – Marta Guziak i Wiktoria Pańczyk z klasy 2 HZ. Dziewczęta przygotowały nakrycie stołu dla czterech osób, do zaproponowanego menu, na rodzinną kolację wigilijną.  

Zaprezentowane przez uczennice naszej szkoły dekoracje stołów nawiązywały do bajki „Jaś i Małgosia”. Wśród ozdób znalazły się: własnoręcznie wykonana chatka z piernika, choinki piernikowe, jadalne szyszki, żurawina oraz pachnące gałązki świerku i tui. Dziewczęta przygotowały również menu oraz winietki. Na stole nie zabrakło także opłatka ułożonego na sianku i Biblii.

Stół udekorowany przez uczennice Zespołu Szkół Technicznych w Turku zajął pierwsze miejsce – był bezkonkurencyjny, miały swój indywidualny charakter,  prezentował piękne i eleganckie nakrycie oraz własnoręcznie przygotowane dodatki.

Jury oceniało prawidłowość doboru bielizny i zastawy stołowej do przygotowanego menu, ułożenie zastawy stołowej zgodnie z przyjętymi zasadami, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością i ekologicznym trybem życia, pomysłowość i oryginalność własnoręcznie wykonanej dekoracji, a także elegancję i estetykę stołu.

reklama

Patronami konkursu byli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

Uczennice do konkursu przygotowywała pani Marzena Maćków.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Z tornistrem wspomnień w stronę...

Z tornistrem wspomnień w stronę przyszłości. Maturzyści ZST...

26 kw.
ZST: Finał Powiatowej Olimpiady Informatycznej...

ZST: Finał Powiatowej Olimpiady Informatycznej 2k25

17 kw.
Nauczyciele ZST szkolili się na Majorce

Nauczyciele ZST szkolili się na Majorce

13 kw.
Edukacyjne drogowskazy dla młodzieży. Targi...

Edukacyjne drogowskazy dla młodzieży. Targi Akademickie 2025 w ZST w...

9 kw.
Szkolne wspomnienia i pokoleniowa bitwa....

Szkolne wspomnienia i pokoleniowa bitwa. Młodzież kontra Dorośli w...

4 kw.
Warsztaty wodorowe w Turku. Uczniowie ZST...

Warsztaty wodorowe w Turku. Uczniowie ZST poznawała przyszłość...

18 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama