niedziela 21 lipca 2024

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

Będzie większa współpraca między firmą a powiatem. Starosta po rozmowach z prezesem Elektrokabla

Będzie większa współpraca między firmą a powiatem. Starosta po rozmowach z prezesem Elektrokabla - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Zacieśnienie współpracy pomiędzy Powiatem Tureckim, Zespołem Szkół Technicznych w Turku, a firmą Elektrokabel oraz możliwości inwestycji w zakresie OZE celem zwiększenia efektywności energetycznej i celów klimatycznych przez przedsiębiorstwo były głównymi tematami ubiegłotygodniowych rozmów między starostą Dariuszem Kałużnym, a prezesem firmy Antonim Karolakiem.

Elektrokabel to dziś jeden z najważniejszych, dużych przedsiębiorstw, którego zakłady znajdują się na terenie Turku. W oparciu o najnowocześniejsze linie produkcyjne, zakład produkuje kilkaset rodzajów przewodów. Na szeroką gamę produktów składają się m.in.  podstawowe przewody elektryczne, ale także wiązki przewodów używane w samochodach, urządzeniach służących do sterowania, sprzęcie nagłaśniającym, a także przewody telekomunikacyjne. Produkty z Turku trafiają zarówno na rynek krajowy, jak i do coraz większej liczby odbiorców zagranicznych (około 30 krajów).

reklama

Obecnie zakład zatrudnia około 200 pracowników składających się w większości z wysoko wykwalifikowanych elektroników i energetyków. Elektrokabel współpracuje z kilkudziesięcioma partnerami i podwykonawcami w regionie co przekłada się na dodatkowe miejsca pracy. Stosunek obrotów do zatrudnienia wskazuje także na specyfikę branży oraz na bardzo wysoko dodaną wartość przedsiębiorstwa. Za 2022 rok firma osiągnęła przychód brutto na poziomie 519 mln zł.

W czasie ubiegłotygodniowej wizyty w siedzibie firmy, jej właściciel oprowadził Starostę, zapoznając go ze specyfiką produkcji i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wraz z Powiatowym Doradcą Klimatycznym, rozmawiali o potencjale zakładu w zakresie podniesienia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa i możliwych planowanych inwestycjach w OZE.

Drugim poruszanym w czasie wizyty tematem była chęć kontynuacji dotychczasowej współpracy firmy Elektrokabel z Zespołem Szkół Technicznych w Turku. W przyszłości ma bowiem następić zwiększenie tej współpracy w zakresie praktyk i staży dla uczniów kształcących się w klasach technikum elektrycznego i nie tylko.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5
Podobne artykuły
Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim...

Ruszyły matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje 508 uczniów

7 maj.
Malanów:  Przy oczyszczalni ścieków...

Malanów: Przy oczyszczalni ścieków powstanie instalacja fotowoltaiczna

20 kw.
Powiat Turecki inwestuje w efektywność...

Powiat Turecki inwestuje w efektywność energetyczną i ogranicza koszty

29 mrz.
Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa....

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa. PSP i PTTK Turek łączą...

3 st.
Mistrzowsko rozpoczęli przedświąteczny...

Mistrzowsko rozpoczęli przedświąteczny tydzień! Uczniowie ZST...

22-12-2023
Piękne stoły i pyszne ciasta! Świąteczne...

Piękne stoły i pyszne ciasta! Świąteczne inspiracje z ZST w Turku

14-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama