wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Miasto doposaży park na Wyzwolenia. Będzie więcej zieleni i miejsc wypoczynku w parku Tura

Miasto doposaży park na Wyzwolenia. Będzie więcej zieleni i miejsc wypoczynku w parku Tura
 

Jak informuje Urząd Miejski w Turku złożono wniosek na pozyskanie pieniędzy na wzbogacenie oferty parku Tura na Os. Wyzwolenia, gdzie miałby powstać ciąg rekreacyjny dla dzieci niepełnosprawnych i zielona, atrakcyjna przestrzeń parkowa.

To w ramach programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod nazwą „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Miasto chce w parku Tura zrealizować projekt „Budowa ciągu rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych – zielona przestrzeń parkowa”. W ramach przedsięwzięcia mają być tam zamontowane urządzenia zabawowe oraz urządzenia małej architektury, dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Projekt zakłada także dosadzenie w parku większej ilości drzew i krzewów, zasianie roślin miododajnych i miejskiej łąki kwietnej. Będą też podwyższone donice z ziołami i kwiatami. Ponadto na terenie parkowym zamontowane zostaną nowe ławki z oparciami, drewniane domki dla owadów i karmniki dla ptaków.

reklama

Celem projektu jest stworzenie w parku na Os. Wyzwolenia zielonej ostoi, która obniży temperaturę w upalne dni, nawilży, oczyści powietrze, ułatwi retencjonowanie wody, obniżając przy tym efekt „miejskiej wyspy ciepła”. Zaplanowane działania wpisują się nie tylko w potrzeby mieszkańców, ale także w założenia Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu. Zaplanowane działania miałyby być zrealizowane do końca listopada tego roku. Ich koszt szacowany jest na 111.112 zł, przy czym Miasto ubiega się o 100.000 zł dofinansowania.

źródło: UM Turek / fot. UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Będzie renowacja Gminnego Ośrodka Kultury we...

Będzie renowacja Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie....

17 lip.
Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w...

Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w Tuliszkowie i Piętnie...

15 czerw.
W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy...

W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy....

1 maj.
Władysławów pierwszą gminą z takim...

Władysławów pierwszą gminą z takim obiektem! Street workout już...

12 kw.
PGKIM: Mamy środki na geotermię w Turku!...

PGKIM: Mamy środki na geotermię w Turku! Umowa na dofinansowanie...

26 mrz.
PGKiM ogłasza sukces w sprawie geotermii....

PGKiM ogłasza sukces w sprawie geotermii. Będzie większe...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama