niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Majówka po turkowsku. Przed nami wyjątkowy weekend w środku tygodnia!

Majówka po turkowsku. Przed nami wyjątkowy weekend w środku tygodnia!
 

Przed nami Majówka, w tym roku wyjątkowo długa! Nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, w Turku znajdzie się sporo okazji do aktywnego spędzenia słonecznych majowych dni. Będzie sportowo, patriotycznie i urodzinowo!

Maj startuje politycznie i sportowo

W środę, 1 maja, czyli Święto Pracy, rozpoczniemy na wspólnym wiecu pod pomnikiem „Nigdy Więcej Wojny”. Jak zapowiadają jego organizatorzy – OPZZ oraz Nowa Lewica w Turku, będą przemówienia, złożenie kwiatów, a także tradycyjne "Parówki 1-majowe". Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Święta Pracy, które rozpoczną się o godz. 11:00, brzmi „Chcemy Europy socjalnej!”

reklama

O godz. 11:00 rozpocznie się wielkie miejskie bieganie - Europa TU-rek. Jako pierwsze, na dystansie 200 metrów wystartują przedszkolaki, potem uczniowie poszczególnych klas szkół podstawowych i średnich. W zależności od wieku uczestników organizatorzy zaplanowali dystanse od 400 do 1200 metrów. Wspólne bieganie zakończy się rodzinnie – drużyny, liczące minimum 3 członków rodziny, w tym jednego rodzica, wystartują w biegu na dystansie 800 metrów. Biegi odbędą się na stadionie 1000-lecia w Turku.

Środowe popołudnie możemy spędzić także na zwiedzaniu kościoła ewangelicko-augsburskiego w Turku. Najstarszy turkowski zabytek zaprasza na Drzwi Otwarte. Tematem przewodnim będzie przybliżenie sylwetki bp. J. Burschego, czego dokona ks. Waldemara Wunsza. Początek o godz. 15:00.

W Dzień Flagi świętują strażacy

W czwartek, 2 maja, wywieszamy biało-czerwone flagi, a o 11:30 rozpoczynają się miejskie obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się zbiórką na dziedzińcu Domu Strażaka przy ul. 3-go Maja w Turku, po czym nastąpi przemarsz druhów na pl. Wojska Polskiego. O 12.00 uroczyście podniesiemy flagę państwową i odbędzie się wręczenie odznaczeń strażackich.

Konstytucja 3-go Maja i urodziny Turku

Najhuczniej zapowiada się piątkowe świętowanie. Na godzinę 10.00 zaplanowano mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele NSPJ, po czym nastąpi przemarsz uczestników do Parku Konstytucji 3 Maja. Po uroczystościach patriotycznych popołudniem o godz. 16.00 rozpocznie się festyn "Urodziny Miasta Turku" w Parku Miejskim.

reklama

Warto już dziś zaplanować sobie każdy z dni majowych i wybrać się na wspomniane wydarzenia. Plakaty zaplanowanych imprez w Turku znajdziecie pod artykułem.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Przykonie

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Przykonie

8 maj.
Święto Konstytucji 3 Maja oraz Gminny Dzień...

Święto Konstytucji 3 Maja oraz Gminny Dzień Strażaka w Dobrej

5 maj.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Strażaka w Tuliszkowie

5 maj.
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej...

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej uczcili Dzień Flagi Narodowej

4 maj.
Wiwat Trzeci Maj, wiwat Konstytucja!...

Wiwat Trzeci Maj, wiwat Konstytucja! Miejsko-Powiatowe uroczystości...

3 maj.
W Szkole Podstawowej w Wyszynie uczcili 233....

W Szkole Podstawowej w Wyszynie uczcili 233. rocznicę uchwalenia...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama