poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku
 

Dzieci już od najmłodszych lat bardzo lubią oglądać, a później czytać różnego rodzaju książki. Ponieważ maj jest miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku w najstarszych grupach realizowane był projekty edukacyjne poświęcone tej tematyce.

Zgodnie z założeniami każdego z nich, ich realizację rozpoczynano od ustalenia listy pytań, na które poszukiwano odpowiedzi: Jak powstała książka? Jak wygląda praca pisarza? W jaki sposób powstaje papier ? Kto jest potrzebny, żeby powstała książka? Jak należy korzystać z książek? Jak dbać o książki? Jakie są rodzaje książek? Do czego służy książka? Czego możemy się dowiedzieć z książek? Gdzie możemy „spotkać się” z książką? Podczas kolejnych zajęć dzieci poznawały proces powstania papieru oraz książki. Swoje wiadomości poszerzały w formie opowieści ruchowej „Korona czytelnika”. Uczestnicząc w zabawie badawczej „Naprawiamy książki” dowiedziały się w jaki sposób można naprawiać zniszczone egzemplarze. Nie mogło też oczywiście zabraknąć wizyt w Bibliotece, jej zwiedzania oraz poznania zbiorów i zadań. Wiedza przekazywana w sposób bezpośredni podczas takich właśnie spotkań jest bowiem najlepszym sposobem przekazywania informacji dzieciom w wieku przedszkolnym.

reklama

Jednym z założeń każdego projektu była realizacja zadania domowego wykonanego przez dzieci z rodzicami. Zadaniem domowym dla przedszkolaków i ich najbliższych było stworzenie ilustrowanej książki lub wykonanie dowolną techniką zakładki do niej. Pomysły te okazały się niezwykłą inspiracją do stworzenia ciekawych prac oraz rozbudzenia wyobraźni nie tylko u najmłodszych.

Mamy nadzieję, że realizacja projektów dostarczyła najmłodszym wielu nowych wiadomości. Pozwoliła też zrozumieć, że czytanie książek to ciekawa rozrywka oraz mile spędzony czas z „niezwykłym przyjacielem” jakim może stać się ona dla małych czytelników.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim...

Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim teatrze

13-12-2023
Książki uczą, bawią i inspirują, a...

Książki uczą, bawią i inspirują, a głośne czytanie to super...

07-10-2022
Zimowe obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu...

Zimowe obserwacje przyrodnicze w Przedszkolu Krasnala Hałabały

08-02-2022
Światowy Dzień Rzucania Palenia w Przedszkolu...

Światowy Dzień Rzucania Palenia w Przedszkolu Krasnala Hałabały

21-11-2021
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu...

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu "Krasnala Hałabały"

21-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama