sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Miasto Turek: Fontanna i jej otoczenie wymagają odnowienia

Miasto Turek: Fontanna i jej otoczenie wymagają odnowienia
 

Szanowni Państwo,

kilka dni temu przedstawiliśmy Państwu koncepcję nowej fontanny i jej otoczenia w rynku. Wywołała ona wiele komentarzy, które zarówno cieszą, ale też i smucą.

Cieszy nas to, że pojawiło się zainteresowanie tym co chcemy robić w naszym mieście, że powstała inicjatywa obywatelska, która mamy nadzieję przyczyni się do zamknięcia ruchu samochodowego chociaż w części rynku. Do tej pory napotykaliśmy na duży opór ze strony właścicieli zarówno kamienic, jak i sklepów w tej części miasta. Teraz mamy nadzieję, że będzie inaczej, o czym świadczą już komentarze osób, które dotychczas były przeciwnikami zamknięcia rynku od ruchu samochodowego. I to cieszy.

reklama

Natomiast napawa nas smutkiem zarówno brak zrozumienia koncepcji, która zakłada tylko i wyłącznie wymianę fontanny na nowoczesną, płaską, z podświetleniami, jak również doszukiwanie się złej woli ze strony miasta i betonowaniu rynku. Przecież ta koncepcja właśnie pokazuje, że centrum rynku, które będzie podlegać odnowieniu po tylu latach, pozostanie niezmienione. Zostanie pozostawiony drzewostan oraz pojawią się kolejne nasadzenia, aby nasz rynek nie stracił swojego dotychczasowego, wyjątkowego charakteru.

Mamy nadzieję, że w końcu wszyscy ci, którym leży na sercu dobro naszego Turku zaczną wspierać działania miasta, a nie szukać kolejnych płaszczyzn konfliktu i dzielenia społeczeństwa Turku.

Urząd Miejski w Turku

źródło: UM Turek / fot. UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku...

List otwarty w sprawie rewitalizacji rynku miejskiego w Turku

5 czerw.
Częściowe wyłączenie ruchu pojazdów w...

Częściowe wyłączenie ruchu pojazdów w rynku? Startują konsultacje...

29 maj.
Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie...

Listy do redakcji: Stanowisko TKE w sprawie renowacji centralnej...

22 maj.
Koncepcja rewitalizacji rynku

Koncepcja rewitalizacji rynku

22 maj.
Cześć Ich pamięci! Narodowy Dzień Pamięci...

Cześć Ich pamięci! Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy...

2 mrz.
Powstaje projekt przebudowy rynku

Powstaje projekt przebudowy rynku

27 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama