wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Modernizacja przepompowni ścieków

Modernizacja przepompowni ścieków
 

Trwa modernizacja trzynastoletniej przepompowni ścieków przy ul. Jedwabniczej. Dzięki prowadzonym pracom, ilość awarii się zmniejszy, a do tego dojdzie możliwość wykrycia nielegalnych zrzutów ścieków.

Przepompownia przy ul. Jedwabniczej wybudowana została w 2011 roku, na potrzeby przesyłu ścieków komunalnych ze strefy inwestycyjnej, oraz z osiedla Górniczego, części osiedla Zapałczanego i osiedla Uniejowskiego. Przyjmuje także ścieki od mieszkańców gminy Przykona i gminy Turek.

reklama

Przez minione niemal 13 lat pompy przepracowały ponad 25,5 tys. godzin. Chociaż miały regularne przeglądy i poddawane były remontom takim jak np. wymiana wirników, płaszczy wodnych, łożysk i naprawie silników, ich stan był bardzo zły. Dla sprawnego działania przepompowni należało przeprowadzić gruntowną modernizację.

W ramach przedsięwzięcia montowane są nowe, bardziej ekonomiczne i wydajne pompy, wymieniane są też podesty montażowe, prowadnice i pozostała armatura. Renowację przejdzie komora żelbetowa, dzięki czemu konstrukcja komory zostanie zabezpieczona przed korozją. Ponadto budowana jest komora pomiarowa z przepływomierzem. To pozwoli na dokładną analizę ilości ścieków napływających w konkretnym czasie, co będzie miało wpływ na wyeliminowanie nielegalnych napływów.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Awaria wodociągu przy ul. Nowej. PGKiM usuwa...

Awaria wodociągu przy ul. Nowej. PGKiM usuwa problem

12 lip.
Pięknieje schronisko dla zwierząt w Turku. W...

Pięknieje schronisko dla zwierząt w Turku. W planach kolejne...

27 czerw.
Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

18 kw.
Możliwe spadki ciśnienia w sieci...

Możliwe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej. PGKiM wydał komunikat

9 kw.
Historyczna data w dziejach Turku! Umowa na...

Historyczna data w dziejach Turku! Umowa na budowę geotermii podpisana!

5 kw.
PGKiM: Wyborcza aktywność ekologów

PGKiM: Wyborcza aktywność ekologów

4 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama