Już 26 stycznia będziemy grali, aby walczyć z nowotworami u dzieci. Wesprzyj tegoroczny 33 finał WOŚP w Turku!
Już 26 stycznia 2025 roku w całej Polsce, w tym także w Turku, odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka skupi się na wsparciu onkologii i hematologii dziecięcej, która ma kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia i życia najmłodszych pacjentów. Miejski Dom Kultury w Turku rusza ze zbiórką fantów na licytacje a sam turkowski finał na Hali przy ul. Parkowej 3.
Turek w rytmie WOŚP: 33 finał na Hali Widowiskowo-Sportowej
Tegoroczny finał w Turku odbędzie się na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Parkowej 3. W tym dniu mieszkańcy miasta i okolic będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących, licytacjach oraz kwestach organizowanych przez sztab WOŚP w Turku. Na ulicach nie zabraknie wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami.
Miejski Dom Kultury w Turku wystartował ze zbiórką fantów i gadżetów na licytacje. Organizatorzy apelują do firm, organizacji, stowarzyszeń i osób prywatnych o przekazywanie przedmiotów, które zostaną zlicytowane podczas finału. -Jak co roku wraz z początkiem stycznia ruszamy z wielką zbiórką gadżetów na WOŚP-ową aukcję! Zachęcamy firmy, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne do przekazywania przedmiotów na licytację. - czytamy w komunikacie MDK Turek. Przedmioty można dostarczać do siedziby MDK od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30–15:30, aż do 26 stycznia.
Poprzedni, 32. finał zakończył się rekordową zbiórką 237 124,61 zł, z czego niemal połowa była efektem pracy 73 wolontariuszy kwestujących na ulicach miasta. W tym roku organizatorzy i mieszkańcy Turku liczą na jeszcze lepszy wynik, który wesprze dzieci walczące z nowotworami.
Pomoc dla dzieci z chorobami nowotworowymi
Celem tegorocznej zbiórki WOŚP jest wsparcie oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej. Choroby nowotworowe są drugą najczęstszą przyczyną zgonów dzieci w Polsce. Rocznie około 1 100 dzieci w Polsce zapada na raka, a 3 000 pozostaje w trakcie intensywnego leczenia. Postęp w onkologii pozwala obecnie na wyleczenie ponad 80% przypadków, co stawia Polskę na równi z krajami Europy Zachodniej. W tym kontekście każda złotówka zebrana podczas finału WOŚP przyczynia się do zakupu nowoczesnego sprzętu ratującego życie i daje chorym dzieciom szansę na zdrowie i przyszłość.
Czy Turek pobije swój rekord?
Tegoroczny 33. Finał WOŚP to kolejna szansa, by wspólnymi siłami zmienić życie dzieci walczących z nowotworami. Czy mieszkańcy Turku po raz kolejny wykażą się hojnością i ustanowią nowy rekord? Przekonamy się 26 stycznia, kiedy całe miasto zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.