sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

LO prawie na końcu. Spadek na 100-lecie

LO prawie na końcu. Spadek na 100-lecie
 

Choć turkowskie ZSO świętuje w tym roku wiek istnienia, żadnej taryfy ulgowej nie miały dla niego  "Rzeczpospolita" i "Perspektywy". W rankingu głównym liceów "Kościuszko" spadł o 80 miejsc, za to dość optymistycznie wygląda lokata ZST w zestawieniu wielkopolskich techników.

Najlepszymi szkołami A.D. 2012 według "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw" są Liceum Akademickie UMK oraz Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina. Dla turkowskich szkół rzeczywistość jest mniej różowa, a w sposób szczególny ranking zepsuje humor kadrze i uczniom turkowskiego 100-latka. I LO im. Tadeusza Kościuszki w zaprezentowanej grupie 100 liceów Ogólnokształcących w województwie wielkopolskim figuruje na pozycji nr 44. W roku ubiegłym szkoła plasowała się na miejscu 25. Wychodząc poza województwo widzimy, iż szkoła w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2012 uplasowała się na pozycji 466 (na 500 szkół ukazanych w zestawieniu). W roku 2011 było to miejsce 386.

reklama

To czy dyr. Mariusz Seńko ma zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia niż dyr. Lech Zielony jest trudne w ocenie. Na pewno w skali województwa ZST nie ma się czego wstydzić. W tym właśnie zestawieniu technikum w Zespole Szkół Technicznych odnajdziemy na miejscu nr 33 (na 100 ukazanych w rankingu). W ubiegłym roku zestawienie liczyło 50 wielkopolskich techników, ale turkowskie nie znalazło się wśród nich. Szkoły nie dostrzeżemy także w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2012 (miejsce poza czołową 250-tką).

Wskaźniki rankingowe w danych zestawieniach wyniosły odpowiednio 40,17 dla turkowskiego „ogólniaka” oraz 55,09 dla technikum. Dziennik „Rzeczpospolita” oraz "Perspektywy" przygotowując zestawienia brały pod uwagę takie czynniki, jak wyniki 48 ogólnopolskich olimpiad, rezultaty egzaminów maturalnych czy opinia o szkole ponadgimnazjalnej wśród kadry akademickiej. W przypadku szkół technicznych kryteria były nieco inne, gdyż tam min. pojawił się czynnik zdawalności egzaminów zawodowych itp.

AW

Podobne artykuły

Pistolety do airsoftu? jakie są ich zalety na...

Pistolety do airsoftu? jakie są ich zalety na polu gry?

01-09-2021
Wideo: Wystawa

Wideo: Wystawa "Barwa i broń Militaria od X do XX...

04-10-2017
Broń i sztuka nią inspirowana

Broń i sztuka nią inspirowana

29-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama