piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczczą wyzwolenie miasta

Uczczą wyzwolenie miasta - Źródło: wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org 

W styczniu 1945 roku Turek pozbył się hitlerowskiego jarzma. Obchody związane z tym wydarzeniem odbędą się w naszym mieście już w najbliższy piątek.

Będąc skrupulatnym należy dodać, iż turkowska uroczystość będzie ociupinę przyśpieszona. Obchody 67. Rocznicy Wyzwolenia Turku spod okupacji hitlerowskiej zaplanowano na 20 stycznia, lecz faktyczna data oswobodzenia przypada dzień później. Wszyscy ci, którzy chcieliby uczcić pamięć tamtych wydarzeń, powinni pojawić się o godz. 12:00 przed pomnikiem ofiar wojny przy ul. Kolska Szosa. Tam nastąpi odegranie hymnu, nie zabraknie również czasu na okolicznościowe wystąpienia i złożenie wiązanek kwiatów.

reklama

Na uroczystość zapraszają Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Burmistrz Miasta Turku. Organizatorzy liczą na udział pocztów sztandarowych oraz delegacji.

AW
 

Uczczą wyzwolenie miasta - Źródło: www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

Gotowi na trampoliny? TuriaPark już otwarty!

21-09-2020
Nocny karambol na Kolskiej. Kierowcy trzeźwi,...

Nocny karambol na Kolskiej. Kierowcy trzeźwi,...

30-01-2020
Nieuwaga motorowerzysty skutkowała wypadkiem

Nieuwaga motorowerzysty skutkowała wypadkiem

16-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama