Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

wtorek 26 maja 2020

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Uczczą wyzwolenie miasta

Uczczą wyzwolenie miasta - Źródło: wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org 

W styczniu 1945 roku Turek pozbył się hitlerowskiego jarzma. Obchody związane z tym wydarzeniem odbędą się w naszym mieście już w najbliższy piątek.

Będąc skrupulatnym należy dodać, iż turkowska uroczystość będzie ociupinę przyśpieszona. Obchody 67. Rocznicy Wyzwolenia Turku spod okupacji hitlerowskiej zaplanowano na 20 stycznia, lecz faktyczna data oswobodzenia przypada dzień później. Wszyscy ci, którzy chcieliby uczcić pamięć tamtych wydarzeń, powinni pojawić się o godz. 12:00 przed pomnikiem ofiar wojny przy ul. Kolska Szosa. Tam nastąpi odegranie hymnu, nie zabraknie również czasu na okolicznościowe wystąpienia i złożenie wiązanek kwiatów.

reklama

Na uroczystość zapraszają Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Burmistrz Miasta Turku. Organizatorzy liczą na udział pocztów sztandarowych oraz delegacji.

AW
 

Uczczą wyzwolenie miasta - Źródło: www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Nocny karambol na Kolskiej. Kierowcy trzeźwi,...

Nocny karambol na Kolskiej. Kierowcy trzeźwi,...

30 st.
Nieuwaga motorowerzysty skutkowała wypadkiem

Nieuwaga motorowerzysty skutkowała wypadkiem

16-05-2019
Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic...

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...

10-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama