wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Za co kochamy nasze babcie i dziadków?

Za co kochamy nasze babcie i dziadków?
 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby okazywały miłość i szacunek osobom starszym. Wyrazem tego jest na pewno pamięć o święcie Babci i Dziadka, które w szkole podstawowej nr 5 obchodzono w tym roku 19 stycznia.

Uroczystość dzieci zaczęły serdecznym przywitaniem przybyłych gości i całej społeczności szkolnej, po czym uczniowie z klas Ic, IIa i IIe przedstawili bogatą część artystyczną. „ZA CO KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIAD- KÓW?” –oto przewodnie hasło tegorocznej uroczystości. Odpowiedź na powyższe pytanie Babcie i Dziadkowie usłyszeli w wygłaszanych przez dzieci wierszach i śpiewanych piosenkach. Wnuczęta zaprezentowały się także w tańcu „Czerwony Kapturek” i „Parasolki” oraz scence pt „Rozmowa z dziad- kiem”. Występy uczniów bardzo się podobały, czego przejawem były gromkie brawa publiczności. Część artystyczna imprezy zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” dla świętujących, po czym Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

reklama

W tym dniu Babcie i Dziadkowie mieli również możliwość skorzystania z badań spirometrycznych wykonywanych przez pracownika poradni „Medicus”. Impreza została przygotowana pod kierunkiem p. D. Bonikowskiej, p. M. Kmieć, p. U. Ogińskiej i p. M. Śliwińskiej. Babcie i Dziadkowie, którzy w przeciwieństwie do rodziców są rzadkimi gośćmi w szkole, niezwykle przeżywają występy swoich pociech i często łza zakręci im się w oku ze wzruszenia. Z pewnością tego rodzaju imprezy wpływają pozytywnie na umocnienie więzi emocjonalnej z rodziną oraz kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku dla dziadków.  

Podobne artykuły

Muzyczna uczta na inaugurację kolejnej odsłony...

Muzyczna uczta na inaugurację kolejnej odsłony...

12 lip.
Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie...

Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie piosenki...

31 maj.
Wideo: Koncert Operetkowy na zakończenie V...

Wideo: Koncert Operetkowy na zakończenie V Edycji...

17-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama