poniedziałek 27 stycznia 2020

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Będzie internetowa rewolucja?

Będzie internetowa rewolucja?
 

Miłośnicy wirtualnego surfowania mają powody do radości. W powiecie tureckim dąży się do tego, by bezprzewodowy internet trafił teoretycznie pod każdą strzechę, a mieszańcy miasta być może niebawem będą mogli wejść na „neta” spacerując ulicą czy przesiadując na rynku.  Dowodem na to, iż „nowe” nadchodzi była konferencja z udziałem przedstawicieli firmy INEA, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w dniu 27 stycznia.

Tematem spotkania był rozwój internetu bezprzewodowego i sieci światłowodowych w Turku i jego okolicach. – Powiat turecki jest chyba jednym z tych bardziej prężnych powiatów, które INEA - że tak powiem - opanowała i ekspansja firmy idzie w dalszym kierunku jej jeszcze większego rozwoju na naszym terenie – mówił starosta Zbigniew Bartosik. – Ja powiem tak - INEA nie byłaby obecna i jej ekspansja nie mogłaby być widoczna, gdyby nie przychylność władz i chęć ludzi, którzy tu mieszkając do tego, żebyśmy ten internet i nasze usługi im dostarczali – zauważył Prezes INEA S.A. - Janusz Kosiński. Spotkaniu w sali im. Solidarności przewodził także Redaktor Naczelny TV Konin - Sławomir Papiera.

reklama

Jak dowiedzieli się uczestnicy konferencji, perspektywy usług internetowych w regionie wyglądają obiecująco. Obecnie w powiatach tureckim, konińskim oraz kolskim istnieje największe zagęszczenie sieci bezprzewodowej INEA za sprawą 15 stacji bazowych umiejscowionych w terenie. W Turku i okolicznych gminach zlokalizowane jest 5 tego typu inwestycji – stacje bazowe są już w Brudzewie i Kunach, a niebawem oddane do użytku zostaną kolejne 3: jedna we Władysławowie oraz dwie w Turku.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy INEA, nowa infrastruktura ułatwi większy dostęp do internetu czy telefonii przy atrakcyjnych, konkurencyjnych w stosunku do ofert innych operatorów cenach. W ciągu najbliższego 1,5 roku w Wielkopolsce zbudowanych zostać ma 40 nowych stacji. Rozpoczęte przez firmę w kwietniu 2010 roku tworzenie sieci w technologii bezprzewodowej zainicjowane zostało przy wsparciu środków finansowych pochodzących z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka  2007-2013.

AW

Podobne artykuły

Awans ZST oraz ZSR i spadek Liceum....

Awans ZST oraz ZSR i spadek Liceum. "Perspektywy"...

10 st.
Liceum znów w pierwszej 500! Turkowski ogólniak...

Liceum znów w pierwszej 500! Turkowski ogólniak z...

11-01-2019
Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

18-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama