poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie z podróżnikiem, pomysłem na ferie

Spotkanie z podróżnikiem, pomysłem na ferie
 

Między innymi o człowieka-ćmę, jedzenie robaków i podwodne wulkany pytały dzieci uczestniczące w spotkaniu z turkowskim globtroterem, Mateuszem Chęclewskim. Prawie dwugodzinna turystyczna przygoda spodobała się nie tylko najmłodszym, ale także i rodzicom, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści podróżnika.

Mateusz Chęclewski, jak sam podkreśla, o podróżowaniu marzył od dawna. W końcu przyszedł czas na to, aby zrealizować pragnienia. Nadarzyła się okazja, spakował plecak i wyjechał - w domu nie było go ponad rok. Przez cały okres zagranicznych wojaży udało mu się zobaczyć dużą część Australii i całkiem pokaźną część Azji. Z podróży zostały zdjęcia i barwne opowieści, którymi chętnie dzieli się z innymi.

reklama

Choć spotkanie w bibliotece, odbyło się raczej w kameralnym gronie (głównie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne), z pewnością należało do bardzo udanych. Barwne historie z odległych zakątków świata urozmaicały fotografie najpiękniejszych miejsc, jakie Mateuszowi Chęclewskiemu udało się odwiedzić. - Takie spotkanie to nie tylko okazja, aby fajnie spędzić czas w ferie, ale także możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu geografii czy biologii. - powiedział jeden z uczestników, 15-letni Dominik, który z oferty zajęciowej biblioteki korzysta codziennie.

Jak udało się dowiedzieć redakcji portalu Turek.net.pl, Mateusz Chęclewski jest w trakcie planowania kolejnej podróży. Tym razem wybiera się nieco bliżej, bo do Gruzji. Więcej o lokalnym podróżniku już wkrótce na naszym portalu, w dziale Wywiady.

EG

2
3

Podobne artykuły

Jakie są rodzaje nart - na co zwrócić uwagę?

Jakie są rodzaje nart - na co zwrócić uwagę?

21 list.
Fotografie i telefony. Podwójny wernisaż w...

Fotografie i telefony. Podwójny wernisaż w Muzeum...

27 wrz.
Zimowa odsłona Karate. Turniej ninja dla dzieci

Zimowa odsłona Karate. Turniej ninja dla dzieci

25 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama