wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Na Wyzwolenia brodzą w błocie

Na Wyzwolenia brodzą w błocie
 

Choć zaspy śniegu utrudniają życie, to roztopy w pewnych miejscach Turku bywają nie mniejszym problemem. Redakcja portalu Turek.net.pl została poproszona o rzucenie okiem na otoczenie bloków nr 23, 24 i 25, położonych za kościołem św. Barbary, a tamtejszy widok rzeczywiście nie jest zbyt atrakcyjny.

Rzecz jasna o gustach się nie dyskutuje, ale o pewnej funkcjonalności przestrzeni życiowej jak najbardziej. Do naszej redakcji dotarła informacja, iż mieszkańcy kilku bloków na os. Wyzwolenia borykają się z istnym bajorem, rozciągającym się przy budynkach po większych opadach deszczu czy roztopach. Potężne kałuże pokonywać trzeba np. w momencie, gdy zapragnie się wyrzucić śmieci. Alternatywą dotarcia do kontenerów jest obejście bloku naokoło.

reklama

Taki stan trwa już z 7 lat. Jak ze śmieciami wychodzimy, to trzeba gumowce zabrać, zakładać i dopiero wynosić worki do pojemników, bo nie idzie przejść. Błoto jest po kostki, nalewa się przez buty. Trzeba specjalnie gumiaki kupować, żeby śmieci wynieść! – oburzenia z powodu braku przyzwoitych chodników  nie kryje mężczyzna, spotkany nieopodal bloku nr 24.

To bynajmniej nie odosobniona opina, a tylko jedna z zasłyszanych podczas wizyty na os. Wyzwolenia. W chwilę później kolejny z mieszkańców feralnej części Turku mówi o swoich odczuciach, związanych z osiedlowymi „okolicznościami przyrody”: – Jest problem, duży problem żeby tutaj przejść przez to błoto. Trzeba iść naokoło. Jak się uda, to czasami tu po chodniczku da radę przejść jakoś w miarę, no ale tak to tragedia dosłownie. Błoto po kostki, nie idzie przejść na piechotę. Coś trzeba z tym zrobić.

Przy okazji warto zauważyć, iż źródła "błotnego" kłopotu dopatrywać się można w działaniach części mieszkańców. – Samochody powinny stać na parkingu, a tu wszyscy wjeżdżają – naszemu redaktorowi uwagę na inną stronę problemu zwróciła jedna z osób. – Jeszcze bardziej rozrabiają to błoto i nie ma nikogo, kto by to załatwił. Faktycznie, podczas gdy niektórzy muszą w gumiakach wynosić śmieci, inni turkowianie przejeżdżają przez kłopotliwy teren regularnie autami, po i tak już mocno rozrytym i podtopionym gruncie. 

Niestety, zwracanie się do władz miasta, burmistrza i radnych prawdopodobnie zda się tu na niewiele. Jak informuje min. PGKiM – choć wiedzieć muszą o tym i sami mieszkańcy – wywołujący emocje teren jest własnością dewelopera. Wygląda więc na to, że turkownianie z tego fragmentu os. Wyzwolenia na prywatnej firmie muszą wymóc podniesienie swego standardu życia. Inną kwestią jest to, czy aby działanie co niektórych osób nie potęguje kłopotu.

reklama

AW

2
3

Podobne artykuły

Jakie buty na słupku nosić jesienią?

Jakie buty na słupku nosić jesienią?

17-09-2021
Co warto wiedzieć przed zakupem butów...

Co warto wiedzieć przed zakupem butów trekkingowych...

15-09-2021
Stylizacje na lato z użyciem damskich półbutów

Stylizacje na lato z użyciem damskich półbutów

16-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama