piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malarskie inspiracje Marty Szczygielskiej

Malarskie inspiracje Marty Szczygielskiej
 

Od uroczystego wernisażu, który odbył się w minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury w Turku rozpoczęła się wystawa prac malarskich Marty Szczygielskiej. Artystka obok malowania zajmuje się także profesjonalnym projektowaniem wnętrz.

Martwe natury, ale i prace abstrakcyjne autorstwa Marty Szczygielskiej mogli oglądać miłośnicy sztuki, którzy w sobotnie popołudnie wybrali się do Miejskiego Domu Kultury, by uczestniczyć w wernisażu malarki. Artystka pochwaliła się także aranżacjami wnętrz, które sama zaprojektowała.

reklama

Marta Szczygielska to absolwentka łódzkiej SPiR – wydział architektury – malarka i projektant wnętrz. Swoje prace wystawiała w galeriach w Turku, Koninie, Łodzi i Warszawie. Jej prace zakupili kolekcjonerzy z kraju jak i zagranicy (Niemcy, Irlandia, USA). Brała udział w aukcjach charytatywnych – min. dla warszawskiego Art Design. Prowadziła także zajęcia i warsztaty z malarstwa i rysunku dla dzieci i młodzieży. Artystka zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym, ale także grafiką i rzeźbą. W okresie ostatnich czterech lat współpracowała ze znanymi warszawskimi firmami, gdzie zajmowała się aranżacją wnętrz.

Prace Marty Szczygielskiej można oglądać w Miejskim Domu Kultury do 20 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 18.00.

Podobne artykuły

"Magiczny Lechistan" zawitał do Turku

15 wrz.
XIII Wernisaż - Wystawa Twórczości Uczniów I LO

XIII Wernisaż - Wystawa Twórczości Uczniów I LO

24-02-2020
Już w najbliższy piątek wystawa

Już w najbliższy piątek wystawa "Od portretu do...

11-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama