niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Dogoterapia z Gracją

Dogoterapia z Gracją
 

Pies najlepszym przyjacielem człowieka? Zdecydowanie tak, a naocznie można było się o tym przekonać w miniony piątek, obserwując zajęcia wychowanków SOSW w których główną rolę odgrywał czworonożny terapeuta.

W ubiegłym tygodniu w Specjalnym Ośrodku  Szkolno–Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku trwały dni „drzwi otwartych”. W ich czasie można było zapoznać się z różnorodnymi formami pracy placówki. Jednym z działań są prowadzone w ośrodku zajęcia dogoterapii. Podczas nich swój czas dzieciom i młodzieży poświęcają panie Barbara Krzeszkiewicz i  Anna Mikołajczyk, a także wyjątkowy pies – suczka rasy Golden Retriever.

reklama

Gracja nie jest zwykłym zwierzęciem, gdyż posiada Certyfikat Psa Terapeuty. Zadaniem suczki jest wspomaganie rehabilitacji ruchowej i umysłowej. Pies w swych działania jest bardzo skuteczny, gdyż obcowanie z nim nie wiąże się ze stresem, a raczej z radosną zabawą. W miniony piątek młodzi uczestnicy zajęć mieli okazję min. z zasłoniętymi oczami odnaleźć psie ucho czy ogon, wysłuchać zaleceń związanych z pielęgnacją czworonoga, jak i przyswoić zasady zachowania się przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem.

Spotkania z Gracją odbywają się w SOSW w Turku w ramach współpracy z Fundacją „Ama Canem”, której celem jest prowadzenie zajęć dogoterapii z osobami niepełnosprawnymi.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Akcja

Wideo: Akcja "Wyjątkowa skarpetka" w Ośrodku...

20 mrz.
Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu...

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego...

18-11-2019
''Wakacje.słońce.pl'' przy Szkole Podstawowej...

''Wakacje.słońce.pl'' przy Szkole Podstawowej nr 4 w...

26-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama