Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Powiatowy Dzień Strażaka

Powiatowy Dzień Strażaka
 

Podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka w Przykonie podziękowano strażakom za ich trud służby na rzecz mieszkańców naszego powiatu oraz wręczono awanse i odznaczenia.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin, sprawowaną przez Powiatowego Kapelana Strażaków ks. Antoniego Janickiego, w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach.

reklama

W trakcie dalszych obchodów poczty sztandarowe oraz goście prowadzeni przez orkiestrę z Przykony przemaszerowali na szkolny plac, gdzie po wciągnięciu flagi na maszt i przekazaniu raportu Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Lechowi Janiakowi, uhonorowano strażaków z PSP i OSP za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Złotymi Znakami Związku OSP wyróżnieni zostali druhowie Marek Graczyk i Wojciech Pietrzak – Komendanci Gminni OSP z gminy Malanów i Przykona. Medal honorowy im. Bolesława Chomicza został wręczony przez Członka Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Poznaniu druha Zbigniewa Gradeckiego i Członka Zarządu tego samego związku ks. Antoniego Janickiego – druhowi Mirosławowi Jesiołowskiemu.

W dniu 4 maja br. na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie pierwszy stopień oficerski młodszego kapitana otrzymał st. asp. Tomasz Kukuła – Dyżurny Operacyjny w Komendzie Powiatowej PSP w Turku. Ponadto Komendant Główny PSP awansował na wyższe stopnie służbowe: asp. Zbigniewa Sylwestrzaka na starszego aspiranta oraz st. asp. Daniela Krawczyka na aspiranta sztabowego. Decyzją Wielkopolskiego Komendanta PSP stopnie podoficerskie – młodszego ogniomistrza otrzymali: starszy sekcyjny Krzysztof Bocian i Hubert Pajor natomiast Komendant Powiatowy awansował na stopień starszego strażaka: Artura Kałużnego, Kamila Kałużnego, Mariusza Owczarka i Szymona Rogodzińskiego. Awanse wręczono podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka.

reklama

Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Dyplomem Komendanta Głównego PSP został uhonorowany bryg. Dariusz Stasiak – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku.

Ponadto wręczono medale dla strażaków z OSP. I tak, Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Roman Rażniewski, Stefan Michalak, Jan Feliniak i Dariusz Jurek; Srebrne Medale – Marcin Czaja, Robert Zagłoba, Stanisław Szajrych, Krzysztof Jares, Lech Majchrzak i Krzysztof Szajrych, a Brązowawe Medale – kpt. Marcin Kukuła, Robert Zawada, Konrad Gajewski, Mariusz Zagozda, Maksymilian Majchrzak, Andrzej Gorzelańczyk, Marcin Grześkiewicz i Jacek Witczak.

Wieloletni Prezes Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Turku – Jan Rogodziński oraz obecny Prezes Koła – Andrzej Russek otrzymali Odznakę za zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. Natomiast Odznaką Honorową Vigilant Semper – Wiecznie czuwający odznaczeni zostali druhowie Tadeusz Bortnowski i Józef Bryl. Ponadto wręczono odznaki Wzorowy Strażak następującym druhom: Robertowi Bartosikowi, Przemysławowi Kamińskiemu, Krzysztofowi Kliberowi, Dominikowi Pięta, Piotrowi Połasińskiemu i Witoldowi Połasińskiemu. Burmistrz Miasta Turku odznaczył Za zasługi dla Miasta Turku st. ogn. Henryka Łukasika.

Podziękowania za codzienną pracę strażakom złożył Starosta Turecki Zbigniew Bartosik, który życzył: osobistej i zawodowej pomyślności, wielu sukcesów oraz powodzenia w realizacji wszelkich planów i zamierzeń, a także wytrwałości i nieustającej satysfakcji płynącej z pełnienia tak szlachetnej służby.

Następnego dnia miały miejsce, w Jarantowie (gm. Blizanów), obchody Wielkopolskiego Dnia Strażaka.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Policjanci z Turku wśród odznaczonych odznaką...

Policjanci z Turku wśród odznaczonych odznaką...

26 lip.
Uhonorowanie bohaterskich postaw

Uhonorowanie bohaterskich postaw

01-10-2020
Brudzew: Marcin Szymański nowym prezesem...

Brudzew: Marcin Szymański nowym prezesem Kasztelanii

18-02-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama