Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Stachursky i Big Cyc na X Dniach Malanowa!

Stachursky i Big Cyc na X Dniach Malanowa! - Krzysztof Skiba / Źródło: bigcyc.pl / Fot. P. Kokot
Krzysztof Skiba / Źródło: bigcyc.pl / Fot. P. Kokot 

Imprezy plenerowe w gminie z dębem w herbie przyzwyczaiły nas do doskonałej zabawy oraz obecności artystów z najwyższej „półki”, przyciągających wielotysięczną publiczność. Nie inaczej zapowiada się już X edycja Dni Malanowa w dniach 25-27 maja, gdyż koncerty gwiazdy (publicystyczno-kabaretowego) rocka i „króla” sceny dance, występy kabaretów oraz mecz Polska-Ukraina to jedynie część atrakcji.

Mając przed oczami harmonogram X Dni Malanowa trudno nie odnieść wrażania, iż koniec maja przyniesie ze sobą jedną z najciekawszych – a może nawet najatrakcyjniejszą – imprezę tego roku w powiecie tureckim. Event rozpocznie się od naprawdę emocjonującego wydarzenia. W piątek 25 maja - na dwa tygodnie przed EURO 2012 - mieszkańcy Malanowa i okolic będą mogli kibicować uczestnikom meczu piłki nożnej Polska – Ukraina. Na boisku w Grąbkowie o godz. 14:00 zmierzy się  z sobą młodzież z roczników 1996-1998. X Dni Malanowa to także szereg różnorakich zmagań sportowych, o których szerzej można przeczytać TUTAJ.

reklama

Sobotnie świętowanie rozpocznie turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy. Uroczyste otwarcie X Dni Malanowa nastąpi o godz 17:00. Zebrani na boisku przy ul. Parkowej (obok budynku gimnazjum) będą m.in. świadkami podsumowania sezonu Gminnej Ligi Piłki Nożnej, której mistrzostwo w brawurowy sposób zdobył zespół Retro Bibianna. Chwilę później czas gościom imprezy umilą – w czasie występów wokalnych i tanecznych - młodzi lokalni artyści. Nie zabraknie także konkurencji na wesoło, czyli np. kultowego już wyciskania ciężarka. Około godz. 21:00 na malanowskiej scenie pojawi się gwiazda muzyki dance/pop – Jacek Stachursky. Na osoby, które nie spożytkują całej energii podczas jego występu, czeka jeszcze dyskoteka „pod chmurką”.

Niedzielne uroczystości rozpocznie w samo południe msza święta w intencji mieszkańców gminy Malanów. Od godz. 16:00 sceną zawładną lokalni wokaliści, zespoły ludowe, dzieci i młodzież  z miejscowych szkół. Po godz. 18:00 przyjdzie czas na solidny zastrzyk humoru, który zaaplikują członkinie kabaretu Moherowe Berety. O 19:20 rozpocznie się z kolei występ Kabaretu Jurki. O jak najlepsze humory malanowian i mieszkańców powiatu zadba – począwszy od godz. 21:00 – znany z ciętego dowcipu zespół Big Cyc. Kapela z 24-letnim bagażem pracy scenicznej i dyskografią pełną takich hitów jak „Ballada o smutnym skinie”, „Każdy facet to świnia” czy „Rudy się żeni" musi być gwarantem dobrej zabawy. X Dni Malanowa tradycyjnie zakończy  widowiskowy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

reklama

Patronatem i opieką medialną imprezę objął portal Turek.net.pl.

AW 

Stachursky i Big Cyc na X Dniach Malanowa! - Źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Strzelali bramki na Orliku w Smulsku. Turniej...

Strzelali bramki na Orliku w Smulsku. Turniej piłki...

25 lip.
Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.
Wideo: Ruszyła pomoc dla Ukrainy. Potrzebne...

Wideo: Ruszyła pomoc dla Ukrainy. Potrzebne dary i...

26 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama