Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je również młodzież z Ukrainy

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je również młodzież z Ukrainy
 

Egzaminy ósmoklasistów wystartowały dziś rano. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Jutro ósmoklasiści będą rozwiązywać zadania z matematyki, a w czwartek czeka ich sprawdzian wiedzy z języka nowożytnego.

Do tegorocznego egzaminu ósmoklasistów w szkołach podstawowych na terenie Turku przystępuje 347 uczniów. Wśród nich znalazło się również ośmioro uczniów, którzy do Polski trafili z ogarniętej wojną Ukrainy – troje w „Jedynce” i pięcioro w „Piątce”.

reklama

Dzisiejszy egzamin z języka polskiego młodzi Ukraińcy zdawali na specjalnych warunkach – czas na napisanie testu mieli wydłużony aż o 90 minut, ale odpowiedzi musieli udzielać w języku polskim.

Egzamin z matematyki ma mieć jednakowy przebieg dla wszystkich, młodzież przybyła z Ukrainy, może jednak udzielać odpowiedzi po ukraińsku. W przypadku języka nowożytnego nie będzie różnicy między egzaminami.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

2 wrz.
Absolwenci z

Absolwenci z "Piątki" najlepsi! Poznaliśmy wyniki...

6 lip.
Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w...

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w strażnicy...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama