piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Dzień z warsztatami

Dzień z warsztatami
 

O tym jak nie trafiać w próżnię czyli dlaczego warto badać potrzeby mieszkańców i jak tworzyć komiks dowiedzieli się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Pierwsze ze szkoleń skierowane było dla bibliotekarzy, drugie natomiast dla młodzieży w wieku od 16 do 19 roku życia.

Miniony wtorek upłynął pod znakiem wyjątkowej wręcz aktywności w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. W warsztatach, które na ten dzień zaplanowano wzięli udział bibliotekarze z powiatu tureckiego i kolskiego a także grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych z Turku. Pierwsi uczyli się jak pozyskiwać nowych czytelników do swoich bibliotek, drudzy pod pilnym okiem historyka sztuki odkrywali tajniki rysowania komiksu.

reklama

Warsztaty dla bibliotekarzy, w których udział wzięło 12 osób z powiatu tureckiego i 6 z powiatu kolskiego, odbywały się pod hasłem „Nie trafiać w próżnię czyli dlaczego warto badać potrzeby mieszkańców?” Anna Sabiłło i Justyna Stolmann, instruktorki WBPiCAK w Poznaniu pokazywały w trakcie szeregu ćwiczeń jak w aktywny sposób pozyskiwać nowych czytelników dla swoich placówek. Kilkugodzinne zajęcia odbyły się w ramach projektu „Biblioteka pomysłów”.

Równolegle, w tym samym czasie, w warsztatach odnośnie tworzenia komiksu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkól Technicznych w Turku. Młodzież spotkała się z Dorotą Kasprzak, poznańskim historykiem sztuki, która nie tylko omówiła historie powstania komiksu, techniki i metody ich wykonywania, ale przede wszystkim podpowiadała jak samemu zabrać się za stworzenie tej niezwykłej formy opowiadania. Zajęcia były zaproszeniem do udziału w ogłoszonym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury konkursie na komiks BIBLIO STORY. Zadaniem uczestników jest stworzenie komiksu, który ma na celu promocję lokalnej biblioteki.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 16 do 19 roku życia z terenu Wielkopolski. Aby wziąć w nim udział należy do 10 października przesłać wykonany w jednej z technik (rysunek czarno-biały lub kolorowy, malarstwo, grafika, grafika komputerowa) komiks składający się od 4 do 6 plansz formatu A4. Osoby uczestniczące w warsztatach poczyniły już pierwsze kroki, stwarzając podwaliny pod pracę konkursową.

reklama

EG

Podobne artykuły

Wesołe ferie z Oyama Karate.

Wesołe ferie z Oyama Karate.

28 st.
Zimowa Akademia Sportów Walki także w Ferie 2020

Zimowa Akademia Sportów Walki także w Ferie 2020

27 st.
Wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa dla...

Wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa dla przedszkolaków w...

24-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama