sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Wiedzieli o liceum prawie wszystko

Wiedzieli o liceum prawie wszystko
 

Datami, nazwiskami i faktami historycznymi sypali jak z rękawa w środę w auli ZSO uczniowie tej placówki edukacyjnej. Młodzież stoczyła pojedynek w ramach konkursu wiedzy o dziejach tegorocznej 100-latki, a jego triumfatorami okazali się reprezentanci klasy 2B.

W zmaganiach wzięli udział, wyłonieni już wcześniej, „najlepsi z najlepszych”. Do finałowej rozgrywki przystąpili uczniowie takich klas, jak  1D, 1F, 2A i 2B. Ci nad dobry początek zaprezentowali się np. wykonując piosenkę lub wygłaszając przygotowane na tę okazję wierszyki. Także i te starania młodzieży oceniało Jury, ale już w chwilę później przed uczniami postawiono zupełnie inne wyzwania.

reklama

Licealiści musieli wykazać się bardzo rozległą wiedzą, dotyczącą szkoły istniejącej już od stu lat. Wiele konkurencji wprawiło uczestników w spore rozbawienie, jak chociażby rozpoznanie na dość wiekowych zdjęciach swych nauczycieli. Nie było to łatwe, gdyż na fotkach widnieli nie powazni „belfrzy”, ale młodzież czy wręcz dzieci. Uczestnicy zmagań ponadto musieli poradzić sobie z ułożeniem specjalnych puzzli, powiedzieć ile razy w historii placówki dyrektorem była kobieta oraz np. wykazać się znajomością grona pedagogicznego. Gdy reprezentanci poszczególnych klas ślęczeli nad kolejnymi zadaniami, ich koleżanki i koledzy umilali  obserwatorom zmagań czas swymi występami muzycznymi. Swą wiedzą mogli popisać się również reprezentanci publiczności.

Po podliczeniu punktów okazało się, że konkurs wcale nie ma jeszcze swych triumfatorów. Obie klasy drugie uzyskały taki sam wynik, więc potrzebna była dogrywka. Młodzież zmierzyła się z serią pytań dodatkowych, a wtedy żarty się skończyły - wówczas należało wydobyć z odmętów pamięci daty powstania budynków i kluczowych dla 100-latki momentów oraz nazwiska osób związanych z placówką oświatową. Gdy - w wyniku doskonałego przygotowania licealistów - pula pytań miała się wyczerpać, doszło wreszcie do wiedzowego potknięcia jednego z dwóch doskonałych teamów.

Ostatecznie triumfatorami zmagań zostali uczniowie z klasy 2B, którzy pokonali w czasie dogrywki 2A. Trzecie miejsce przypadło reprezentantom 1F, a na podium nie dane było się znaleźć teamowi z 1D. W czasie środowego wydarzenia licealiści, oprócz obserwowania konkursu, mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniu z udziałem grupy absolwentów liceum.

reklama

AW

Podobne artykuły

5 prezentów pod choinkę, którymi zachwycisz...

5 prezentów pod choinkę, którymi zachwycisz swoich...

19-12-2016
Turek cały w śniegu! Czy na święta powróci taki...

Turek cały w śniegu! Czy na święta powróci taki widok?

12-11-2016
Wieczór z poezją oraz wręczenie nagród literackich

Wieczór z poezją oraz wręczenie nagród literackich

08-11-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama