Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

22°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Pichcenie i Vavamuffin czyli „Dzień Sera”

Pichcenie i Vavamuffin czyli „Dzień Sera” - Źródło: UM w Turku
Źródło: UM w Turku 

Konkursy z nagrodami, możliwości skosztowania specjałów kuchni i koncert zespołów muzycznych – takie atrakcje czekają na mieszkańców Turku i okolic w dniu 30 czerwca. Wtedy to Park Miejski im. Żerminy Składkowskiej gościć będzie „Dzień Sera”, połączony z wielkopolskim festynem „Przyjaźni lasom”.

W zeszłym roku za gary, noże i fartuchy chwycili reprezentanci portalu Turek.net.pl i wyszli z kulinarnej rywalizacji „z tarczą”, znajdując uznanie w oczach samego Karola Okrasy. W tym roku „Dzień Sera” czeka na kolejnych śmiałków, gotowych wziąć udział w II Otwartym Konkursie na Potrawę z Serem. W tym celu należy uformować drużynę liczącą od 2 do 5 osób, której członkowie będą w stanie w dniu 30 czerwca, w czasie 120 minut, przygotować minimum jedną, a maksymalnie dwie potraw (oczywiście z zastosowaniem sera). Te przedstawione zostaną do oceny jury, pod przewodnictwem Grzegorza Łapanowskiego. Drużyny chcące wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody pieniężne powinny w terminie do 26 czerwca powinny dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszenia do Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Turku (ul. Kaliska 59, 62-700 Turek, pokój 103, kontakt: tel. 63 289-61-42).

reklama

W ostatnią sobotę czerwca odbędzie się również II Otwarty konkurs na Najlepszy Sernik. Uczestnicy tych zmagań będą musieli w dniu imprezy, w godzinach 12.00-13.30, dostarczyć do parku im. Żerminy Składkowskiej (konkretnie do namiot miasta Turek) kawałek sernika o wadze ok. 0,5 kg, wykonany według dowolnej receptury, również z wypełnioną kartą zgłoszeniową.

„Dniu Sera” towarzyszyć będzie wielkopolski festyn „Przyjaźni lasom”. W czasie imprezy na turkowian czekają takie atrakcje, jak: jarmark, konkursy w rzucie toporem i wspinaniu się po skrzynkach, pokazy gotowania i spotkania z naczelnym kucharzem programu Dzień Dobry TVN, teatr maszyn  i wiele innych. Dzieci będą okazję do ozdobienia swych twarzy malunkami, a wszyscy głodni nie tylko wrażeń skosztują rozmaitych smakołyków. Wydarzenie obfitować będzie także w atrakcje muzyczne. Na scenie w  parku pojawią się Brudzewiacy, Big Band Miasta Turek i gwiazda muzyki reggae – zespół Vavamuffin.

reklama

Imprezę patronatem objęły portale Turek.pl oraz Turek.net.pl

AW

Podobne artykuły

To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

15-12-2019
Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big...

Wideo: Koncert Małgorzaty Ostrowskiej & Big Band Turek

19-10-2019
Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej frekwencji...

Małgorzata Ostrowska w Turku. Takiej frekwencji i...

18-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama