poniedziałek 05 grudnia 2022

Kryspiny, Norberta, Sabiny

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dni Wody, motory i wianki czyli imprezowy weekend

Dni Wody, motory i wianki czyli imprezowy weekend - Źródło: sxc.hu / John Nyberg
Źródło: sxc.hu / John Nyberg 

Ania Rusowicz, Enej, Andrzej Piseczny – te wszystkie gwiazdy mieszkańcy Turku i okolic mogą zobaczyć w dniach 23-24 czerwca, o ile wyjadą poza powiat. Czy w takim wypadku lokalne samorządy mogą się mierzyć swoją ofertą wydarzeń kulturalnych z „Dniami Wody” w pobliskim Uniejowie?

Na pewno będą próbować. Część osób na pewno skusi się na zobaczenie atrakcji, które na najbliższe dni zaplanowano w gminie Władysławów. Tamtejszy Urząd Gminy i GOK zapraszają na "Czerwcowy Weekend", w ramach którego odbędą się np. IV Spotkania Strzeleckie Radnych i Sołtysów Gminy Władysławów" (piątek, Russocice, godz. 17:00) W tej samej miejscowości w sobotę, począwszy od godz. 12:00, będzie można śledzić Ogólnopolskie Zawody Motocyklowe czyli V i VI Rundę Strefy Południowo-Zachodniej w Trialu. Popołudnia i wieczory w dniach 23 i 24 czerwca przyniosą ze sobą koncerty zespołów muzycznych na władysławowskim placu targowym.

reklama

Najbliższy weekend to także obchodzenie początku kalendarzowego lata. Z racji tego w Parku Miejskim w Turku odbędą się w dniu 23 czerwca "Sobótkowe wianki". W ramach imprezy , która rozpocznie się o godz. 19:00 zaplanowano koncert zespołów artystycznych MDK, rywalizację o miano najładniejszego wianka, występy Zespołu Pieśni i Tańca "Łódź " oraz grupy Lans Vegas i inne atrakcje. Podturkowskie gminy też włączą się w tego typu świętowanie, np. w sobotni wieczór w parku gminnym w Malanowie dobędzie się "Noc Świętojańska". Początek wydarzenia o godz. 18:00.

W niedzielę coś dla siebie znajdą miłośnicy nieco innej muzyki, nic kojarzący się z plenerowymi eventami disco/pop. W dniu 24 czerwca w Malanowie odbędzie się VIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych z Powiatu Tureckiego. Wydarzenie, które gości kościół parafialny w Malanowie, rozpocznie się o godz. 14:00 mszą świętą. Przed tamtejszą publicznością wystąpi młodzież, ale również Chór Nauczycielski z Turku.

Pokrzywdzeni nie powinni czuć się miłośnicy sportu. Ci nie muszą jedynie śledzić piłkarskich rozgrywek w TV, gdyż np. Turecka Izba Gospodarcza zaprasza chętnych do udziału w Rajdzie Rowerowym Szlakiem Gniazd Bocianich, znajdującym się w gminie Kawęczyn. Impreza odbędzie się w sobotę, a jej początek zaplanowano na godz. 9:00.

AW
Źródło: strony urzędów miast i gmin

reklama

Podobne artykuły

Doświadczenie, precyzja i zimna krew. Trialowcy...

Doświadczenie, precyzja i zimna krew. Trialowcy z...

14 maj.
Laptopy ułatwią naukę zdalną. Drewtur ufundował...

Laptopy ułatwią naukę zdalną. Drewtur ufundował...

27 kw.
Walne zgromadzenie Tureckiej Izby Gospodarczej

Walne zgromadzenie Tureckiej Izby Gospodarczej

22 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama