piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Dni Wody, motory i wianki czyli imprezowy weekend

Dni Wody, motory i wianki czyli imprezowy weekend - Źródło: sxc.hu / John Nyberg
Źródło: sxc.hu / John Nyberg 

Ania Rusowicz, Enej, Andrzej Piseczny – te wszystkie gwiazdy mieszkańcy Turku i okolic mogą zobaczyć w dniach 23-24 czerwca, o ile wyjadą poza powiat. Czy w takim wypadku lokalne samorządy mogą się mierzyć swoją ofertą wydarzeń kulturalnych z „Dniami Wody” w pobliskim Uniejowie?

Na pewno będą próbować. Część osób na pewno skusi się na zobaczenie atrakcji, które na najbliższe dni zaplanowano w gminie Władysławów. Tamtejszy Urząd Gminy i GOK zapraszają na "Czerwcowy Weekend", w ramach którego odbędą się np. IV Spotkania Strzeleckie Radnych i Sołtysów Gminy Władysławów" (piątek, Russocice, godz. 17:00) W tej samej miejscowości w sobotę, począwszy od godz. 12:00, będzie można śledzić Ogólnopolskie Zawody Motocyklowe czyli V i VI Rundę Strefy Południowo-Zachodniej w Trialu. Popołudnia i wieczory w dniach 23 i 24 czerwca przyniosą ze sobą koncerty zespołów muzycznych na władysławowskim placu targowym.

reklama

Najbliższy weekend to także obchodzenie początku kalendarzowego lata. Z racji tego w Parku Miejskim w Turku odbędą się w dniu 23 czerwca "Sobótkowe wianki". W ramach imprezy , która rozpocznie się o godz. 19:00 zaplanowano koncert zespołów artystycznych MDK, rywalizację o miano najładniejszego wianka, występy Zespołu Pieśni i Tańca "Łódź " oraz grupy Lans Vegas i inne atrakcje. Podturkowskie gminy też włączą się w tego typu świętowanie, np. w sobotni wieczór w parku gminnym w Malanowie dobędzie się "Noc Świętojańska". Początek wydarzenia o godz. 18:00.

W niedzielę coś dla siebie znajdą miłośnicy nieco innej muzyki, nic kojarzący się z plenerowymi eventami disco/pop. W dniu 24 czerwca w Malanowie odbędzie się VIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych z Powiatu Tureckiego. Wydarzenie, które gości kościół parafialny w Malanowie, rozpocznie się o godz. 14:00 mszą świętą. Przed tamtejszą publicznością wystąpi młodzież, ale również Chór Nauczycielski z Turku.

Pokrzywdzeni nie powinni czuć się miłośnicy sportu. Ci nie muszą jedynie śledzić piłkarskich rozgrywek w TV, gdyż np. Turecka Izba Gospodarcza zaprasza chętnych do udziału w Rajdzie Rowerowym Szlakiem Gniazd Bocianich, znajdującym się w gminie Kawęczyn. Impreza odbędzie się w sobotę, a jej początek zaplanowano na godz. 9:00.

reklama

AW
Źródło: strony urzędów miast i gmin

Podobne artykuły

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy...

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy Wianek...

24-06-2019
Turek: Sobótkowe wianki uplecione

Turek: Sobótkowe wianki uplecione

23-06-2018
Brudzew: Noc Świętojańska przypomni tradycje...

Brudzew: Noc Świętojańska przypomni tradycje przodków

19-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama