czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Przyznali stypendia 64 młodym zdolnym

Przyznali stypendia 64 młodym zdolnym - Źródło: www.miastoturek.pl
Źródło: www.miastoturek.pl 

Postawa i zaangażowanie turkowian, uczęszczających do miejscowych szkół i wyróżniających się aktywnością w swych klubach sportowych, zostały docenione w minioną środę. Grupa dzieci i młodzieży otrzymała stypendia Burmistrza Miasta Turku podczas uroczystości w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Jak informuje Urząd Miasta Turku, łącznie złożonych zostało 78 wniosków, dotyczących przyznania stypendiów. Z nimi zapoznał się burmistrz i komisja ds. opiniowania wniosków, co poskutkowało decyzją o wyróżnieniu 64 młodych mieszkańców miasta. Podstawą do tego były np. osiągnięcia sportowe czy też działalność artystyczna. Szczęśliwcy - wraz ze swymi rodzicami i przedstawicielami szkół i klubów - pojawili się w sali MDK w dniu 20 czerwca.

reklama

Jak owa "pula" 64 nagrodzonych rozłożyła się na poszczególne placówki oświatowe i instytucje? W przypadku Szkoły Podstawowej nr 4 stypendia otrzymało 20 dzieci. Jeśli chodzi o Szkołę Podstawową nr 5 to wyróżnionych zostało 12 osób, z czego jeden z uczniów otrzymał stypendium za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej. W wielu stypendystów obrodziło w Gimnazjum nr 2, a było ich mianowicie 24. Oprócz uczniów szkół nagrody otrzymała młodzież realizujące swe pasje w Turkowskim Klubie Karate (2 osoby), Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Piątka" (4 osoby), Szkolnym Klubie Sportowym ,,Kościuszko" i Ludowym Klubie Sportowym ,,Maraton" (w obu przypadkach po 1 wyróżnionym).

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie turkowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych, ale będąca mieszkańcami Turku. Uczniowie podstawówek otrzymali jednorazowe stypendium w wysokości 180 zł, a w przypadku pozostałych wyróżnionych kwota ta to 290 zł. Stypendia Burmistrza Miasta Turku są wypłacane od 2005r., dwa razy w roku.

AW
Źródło: www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów...

Stypendia sportowe dla zawodników Klubu Sportów i...

26 czerw.
Miasto przyznało stypendia dla młodych...

Miasto przyznało stypendia dla młodych sportowców i...

25 czerw.
Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama