wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przyznali stypendia 64 młodym zdolnym

Przyznali stypendia 64 młodym zdolnym - Źródło: www.miastoturek.pl
Źródło: www.miastoturek.pl 

Postawa i zaangażowanie turkowian, uczęszczających do miejscowych szkół i wyróżniających się aktywnością w swych klubach sportowych, zostały docenione w minioną środę. Grupa dzieci i młodzieży otrzymała stypendia Burmistrza Miasta Turku podczas uroczystości w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Jak informuje Urząd Miasta Turku, łącznie złożonych zostało 78 wniosków, dotyczących przyznania stypendiów. Z nimi zapoznał się burmistrz i komisja ds. opiniowania wniosków, co poskutkowało decyzją o wyróżnieniu 64 młodych mieszkańców miasta. Podstawą do tego były np. osiągnięcia sportowe czy też działalność artystyczna. Szczęśliwcy - wraz ze swymi rodzicami i przedstawicielami szkół i klubów - pojawili się w sali MDK w dniu 20 czerwca.

reklama

Jak owa "pula" 64 nagrodzonych rozłożyła się na poszczególne placówki oświatowe i instytucje? W przypadku Szkoły Podstawowej nr 4 stypendia otrzymało 20 dzieci. Jeśli chodzi o Szkołę Podstawową nr 5 to wyróżnionych zostało 12 osób, z czego jeden z uczniów otrzymał stypendium za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej. W wielu stypendystów obrodziło w Gimnazjum nr 2, a było ich mianowicie 24. Oprócz uczniów szkół nagrody otrzymała młodzież realizujące swe pasje w Turkowskim Klubie Karate (2 osoby), Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Piątka" (4 osoby), Szkolnym Klubie Sportowym ,,Kościuszko" i Ludowym Klubie Sportowym ,,Maraton" (w obu przypadkach po 1 wyróżnionym).

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie turkowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych, ale będąca mieszkańcami Turku. Uczniowie podstawówek otrzymali jednorazowe stypendium w wysokości 180 zł, a w przypadku pozostałych wyróżnionych kwota ta to 290 zł. Stypendia Burmistrza Miasta Turku są wypłacane od 2005r., dwa razy w roku.

AW
Źródło: www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Stypendia dla młodzieży z gminy Przykona

Stypendia dla młodzieży z gminy Przykona

23 sierp.
Przyznano stypendia sportowe

Przyznano stypendia sportowe

24 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama