Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu. Powieje do 110 km/h

poniedziałek 24 luty 2020

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Liceum pokonało 224 szkoły

Liceum pokonało 224 szkoły - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

Tańce ludowe, pokaz aerobiku, okazałe puchary – turkowanie, którzy pojawili się przypadkiem w piątkowe popołudnie w pobliżu ZSO musieli mocno się głowić nad tym, co też się dzieje na przyszkolnym boisku. Powód do fetowania był wyjątkowy, gdyż placówka gościła młodych sportowców i ich opiekunów z całego województwa, odbierając jednocześnie nagrodę za wywalczenie po raz piąty tytułu "Najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce”.

Choć zakończenie roku szkolnego odbędzie się dopiero w najbliższy piątek, to nieco wcześniej - w dniu 22 czerwca - w turkowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących dokonano już bardzo ważnego podsumowania ostatnich miesięcy. Nie było to jedynie przedsięwzięcie o charakterze lokalnym, gdyż podsumowanie sportowego roku szkolnego 2011/2012 dotyczyło całego województwa. Z racji tego na licealnym boisku pojawili się nie tylko lokalni samorządowcy i nauczyciele, ale również np. prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” - Zdzisław Urbańczyk i poseł Wojciech Ziemniak. Parlamentarzysta - działający m.in. jako prezes Szkolnego Związku Sportowego - pojawił się nieco spóźniony, więc nie omieszkał zażartować, iż po prostu przybył na uroczystość w kolejności alfabetycznej czyli jako ostatni.

reklama

Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, aby goście zyskali pewność, że turkowska młodzież oddaje się nie tylko sportowym pasjom, ale ma rozliczne talenty. Wszystko dali z siebie z czasie wokalno-tanecznego występu Brudzewiacy czyli na co dzień uczniowie ZSO w Turku i Gimnazjum w Brudzewie. Nieco później przyszedł czas na zaprezentowanie się grupy złożonej już jedynie z licealistów, a mówiąc dokładnie z przedstawicielek piękniejszej części szkolnej społeczności. Dziewczęta zaprezentowały się w dynamicznym pokazie aerobiku. Widzowie mogli być również pod wrażeniem występu szkolnego chóru Viribus Unitis, a także licealnej orkiestry dętej.

Część artystyczna uroczystości była interesująca, lecz stanowiła głównie atrakcyjny przerywnik pomiędzy najważniejszymi punktami wydarzenia czyli nagrodzeniem najbardziej usportowionych szkół w minionym roku szkolnym w województwie. Laureatom nagrody wręczyli m.in. Tomasz Gatka - absolwent ZSO w Turku i dwukrotny olimpijczyk oraz Kamila Frątczak - wielokrotna reprezentantka Polski w piłce siatkowej. Jako pierwsi na podium powędrowali uczniowie podstawówek. W tym przypadku największy powód do dumy mogli mieć opiekunowie dzieci z SP  Nr 3 w Wolsztynie, położonym na zachodnim krańcu województwa. W kategorii gimnazjów triumf w tym roku odniosła młodzież ze stolicy Wielkopolski, mianowicie z Gimnazjum Nr 24 w Poznaniu. W przypadku szkół ponadgimnazjalnych zwycięski puchar trafił w ręce gospodarzy „Podsumowania sportowego roku szkolnego 2011/2012” czyli reprezentantów ZSO w Turku.

Zestawienie ,,Najbardziej usportowionych szkół w Wielkopolsce w roku szkolnym 2011/2012 w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych” prezentuje się następująco:

reklama
  Szkoły
Miejsce Podstawowe Gimnazja Ponadgimnazjalne
I SP Nr 3 w Wolsztynie Gim. Nr 24 w Poznaniu ZSO w Turku
II SP Nr 3 w Koninie Gim. Nr 6 w Koninie ZSOiP w Wolsztynie
III SP Nr 2 w Nowym Tomyślu Gim. Nr 2 w Wolsztynie ZSO w Jarocinie
IV SP Nr 8 w Krotoszynie Gim. Nr 5 w Jarocinie II LO w Kaliszu
V SP Nr 12 w Lesznie Gim. Nr 1 w Skokach ZSE w Złotowie
VI SP Nr 29 w Poznaniu Gim. Nr 29 w Poznaniu ZSTiO we Wrześni

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Turku otrzymał tytuł "Najbardziej usportowionej szkoły w Wielkopolsce” już po raz piąty.

AW

Podobne artykuły

Pożegnanie z beztroskim dzieciństwem, czyli...

Pożegnanie z beztroskim dzieciństwem, czyli...

01-07-2019
Młodzież z ZSR w Kaczkach Średnich zakończyła...

Młodzież z ZSR w Kaczkach Średnich zakończyła rok...

19-06-2019
Kolnica: Festyn rodzinny ze strażacką...

Kolnica: Festyn rodzinny ze strażacką niespodzianką

28-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama