Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policjanci świętowali

Policjanci świętowali - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

Galowe mundury, odznaczenia i podziękowania – tak w dużym skrócie przedstawiał się miniony piątek dla wielu lokalnych stróżów prawa. W dniu 27 lipca w Turku obchodzone było Święto Policji.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11:00 mszą świętą, odprawioną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Tuż po niej uczestnicy uroczystości przenieśli się do jednej z turkowskich restauracji, gdzie odbyła się okolicznościowa akademia. Ta rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odegraniem hymnu państwowego. Wszystkich gości wydarzenia powitał Komendant Powiatowy Policji w Turku mł. insp. Wiesław Grzegorczyk. Ten w krótkim przemówieniu zwrócił uwagę na to, że funkcjonariusze na co dzień dbają o to, by wszyscy czuli się bezpiecznie, zarówno domu jak i na drodze czy innym miejscu publicznym. Komendant złożył też serdeczne podziękowania przedstawicielom władz samorządowych i wszystkich instytucji, które wspierają policjantów w rozmaity sposób w ich pracy.

reklama

Święto Policji stało się okazją do wręczenia odznaczeń i aktów nominacyjnych na kolejne stopnie służbowe. Tak oto brązową odznaką ,,Zasłużony Policjant” wyróżniony został asp. szt. Ryszard Janaszkiewicz, a odznaki ,, Za zasługi dla Miasta Turku” powędrowały do asp. szt. Piotra Krajewskiego, st. asp. Dariusza Marczaka i asp. Romana Marczyńskiego. Ponadto brązowym medalem ,,Za zasługi dla Pożarnictwa” nagrodzono asp. szt. Dariusza Pietrzaka i mł. asp. Piotra Zielińskiego. Szczególne powody do zadowolenia mogło mieć ponadto 31 innych funkcjonariuszy (8 awansów na stopnie aspiranckie, 22 na stopnie sierżanckie, 1 na stopień starszego posterunkowego).

Wśród gości policyjnego święta znaleźli się m.in. burmistrz Czapla, starosta Bartosik, przedstawiciele władz gmin powiatu tureckiego, innych lokalnych służb mundurowych, czy też kapelan Policji Państwowej Powiatu Tureckiego, ks. kan. Mirosław Frankowski. Uczestnicy obchodów złożyli policjantom podziękowania za ich trud i służbę, ale na ciepłych słowach i kwiatach się bynajmniej nie skończyło. Zdzisław Czapla składając gratulacje wszystkim odznaczonym przekazał mundurowym również prezent, którym były niszczarki. Włodarz miasta dodał – żartując oczywiście – iż podarek to rzecz praktyczna, więc gdyby pojawiły się jakieś donosy na burmistrza właśnie czy starostę, to można je od razu zniszczyć.

AW

Fot. A. Wszędybył2
Fot. A. Wszędybył3
Fot. A. Wszędybył4
Fot. A. Wszędybył5
Fot. A. Wszędybył6
Fot. A. Wszędybył7
Fot. A. Wszędybył8
Fot. A. Wszędybył9
Fot. A. Wszędybył10
Fot. A. Wszędybył11
Fot. A. Wszędybył12
Fot. A. Wszędybył13
Fot. A. Wszędybył14

Podobne artykuły

103 lata w służbie społeczeństwa. Turkowskie...

103 lata w służbie społeczeństwa. Turkowskie obchody...

5 sierp.
Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe...

Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe wozy

11-12-2021
Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej...

27-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama