czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Wyprawka szkolna 2012

Wyprawka szkolna 2012 - Źródło: sxc.hu / Sanja Gjenero
Źródło: sxc.hu / Sanja Gjenero 

Od 180 do 352 zł dofinansowania mogą otrzymać uczniowie na zakup podręczników na rok szkolny 2012/2013. Pomoc ta przysługuje dzieciom z rodzin ubogich i dzieciom niepełnosprawnym. Wnioski o dofinansowanie można pobierać w szkołach i ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Turku.

Dofinansowanie do zakupu podręczników przysługuje uczniom rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej, w klasie I szkoły ponadgimnazjalnej (zawodowej, liceum ogólnokształcącym i technikum) oraz uczniom niepełnosprawnym wszystkich typów szkół, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, których niepełnosprawność wynika ze słabego widzenia, niesłyszenia, upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim oraz niepełnosprawności sprzężonych.

reklama

Uczniom klasy I szkoły podstawowej pomoc przysługuje jeśli w rodzinie dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto, a w przypadku dzieci starszych - 351 zł netto na osobę w rodzinie. Z kolei uczniowie niepełnosprawni muszą posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 

Wnioski o dofinansowanie składać mogą rodzice dzieci, ale pomoc ta może być też udzielona na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby. Dokumenty można pobrać w szkołach lub ze strony www.bip.miastoturek.pl (zakładka: Sprawy Według Wydziałów/wnioski/Wydział Spraw Społecznych). Składać je należy do 7 września w szkołach, do których uczęszczać będą dzieci.

Dodatkowych informacji, zwłaszcza o dokumentach potrzebnych do otrzymania dofinansowania, udzielają pracownicy szkół i Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku (tel. 289 61 44 lub 45).

reklama

Dofinansowanie do zakupu podręczników udzielane jest do kwoty 180 zł dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, 210 zł dla uczniów klasy IV szkoły podstawowej oraz 352 zł
dla uczniów klasy I szkoły ponadgimnazjalnej. `Przyznawane jest podstawie ,,Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. - Wyprawka szkolna”.

Materiał prasowy UM w Turku, Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.
Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

Starostwo i Urząd Miejski wspólnie apelują do...

12 mrz.
Nowy bus dla niepełnosprawnych z  Warsztatów...

Nowy bus dla niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii...

02-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama