wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Remonty wakacyjne 2012

Remonty wakacyjne 2012
 

Ponad 2,2 mln złotych kosztowały wakacyjne remonty turkowskich placówek oświatowych. We wszystkich przedszkolach i szkołach prace już się zakończyły, a obiekty są gotowe do przyjęcia dzieci. Jedynie największa tegoroczna inwestycja oświatowa - termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 - potrwa jeszcze kilka tygodni.

Jak co roku mniejsze lub większe remonty objęły wszystkie turkowskie placówki oświatowe. Część z nich to kontynuacja prac z lat poprzednich, tak jak w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie wyremontowano kolejne piętra budynku, czy w Gimnazjum nr 2, gdzie kontynuowano ocieplanie budynku, tym razem od strony północno-wschodniej. W „Jedynce” i pierwszym Gimnazjum zainstalowano ciepłą wodę w sanitariatach. W „Czwórce” z kolei wyremontowano 3 sale lekcyjne. Łącznie remonty te kosztowały ponad 420 tys. zł.

reklama

Jednak największym tegorocznym zadaniem inwestycyjnym jest trwająca termomodernizacja budynku SP nr 5. Przewidziano tam ocieplenie ścian i stropodachów, wymianę drzwi zewnętrznych i okien oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Wszystko po to, by budynek szkoły był szczelniejszy, zatrzymywał więcej ciepła, a tym samym zużywał mniej energii do jego produkcji. W efekcie będzie tańszy w utrzymaniu i bardziej ekologiczny.

Wykonawca tak przeprowadził remont, że w wakacje wykonano wszystkie możliwe roboty wewnątrz budynku, teraz pozostały prace wykończeniowe i dokończenie ocieplania ścian zewnętrznych. Uczniowie „Piątki” nie powinni więc zbytnio odczuć uciążliwości trwających prac. Ich koszt oceniono na ponad 1,8 mln zł, jednak faktyczna kwota, jaką miasto wyda na to zadanie będzie mniejsza, bo urzędnikom udało się zdobyć dotację i pożyczkę na ten cel z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Remonty, choć mniejsze, przeprowadzono także w przedszkolach. Były to głównie drobne prace konserwacyjne i malowanie sal. Najwięcej kosztował remont ogrodzenia w Przedszkolu Samorządowym nr 8, który wyniósł ponad 35 tys. zł. Koszt wszystkich wakacyjnych prac w turkowskich przedszkolach nie przekroczył 100 tys. zł.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym...

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem...

30 wrz.
Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama