poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Grzeszczak otworzył biuro ludowców

Grzeszczak otworzył biuro ludowców
 

W miniony poniedziałek, w samo południe, w budynku przy ul. 3 Maja w Turku rozpoczęło swoje funkcjonowanie biuro parlamentarzysty Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko lokalnych ludowców, ale przede wszystkim samego wicemarszałka Sejmu - Eugeniusza Grzeszczaka, który usłyszał z ust włodarzy miasta i powiatu, jak ważnym jest powołanie do życia miejsca, które umożliwi społeczeństwu uzyskanie pomocy w rozmaitych sprawach.

Polityk ze Słupcy, który odwiedził w dniu 3 września Turek, nie mógł narzekać na brak zajęć. Eugeniusz Grzeszczak rankiem wziął udział w rozpoczęciu nowego „sezonu edukacyjnego” w Zespole Szkół Technicznych, by około godz. 12:00 pojawić się w budynku przy ul. 3 Maja, co pozwoliło mu przy okazji przekonać się o atrakcyjności odnowionego turkowskiego muzeum. W otwarciu przybytku – stanowiącego filię słupeckiego biura poselskiego wicemarszałka Grzeszczaka – uczestniczyli członkowie lokalny struktur PSL, ale nie tylko. Z czołowym wielkopolskim politykiem spotkali się także włodarze Turku i Powiatu Tureckiego, przekazując gościowi wydarzenia okolicznościowe podarki.

reklama

Burmistrz i starosta nie ograniczyli się jedynie do wręczenia prezentów, ale też ciepło wypowiadali się na temat inicjatywy otwarcia biura. – Pomijając podłoże polityczne, to jednak w normalnym działaniu te partyjne barwy nie są wcale ważne, a najważniejsza jest działalność na rzecz dobra mieszkańców, wzajemne zrozumienie, poszanowanie i zrobienie czegoś dla społeczeństwa. Ja bardzo się cieszę, że pan marszałek objął Turek swymi "skrzydłami", tym bardziej, że kontakty samorządu z PSL-em są u nas bardzo żywe i dobre. Dość powiedzieć, że na wniosek Zarządu, prezesa powiatowych struktur PSL mamy rondo im. Stanisława Mikołajczyka, a ostatnio nadaliśmy jednej z ulic imię Wincentego Witosa. Mamy więc tutaj takie głębokie, ogólnopolskie, tradycyjne i patriotyczne spojrzenie na współpracę między samorządem a Polskim Stronnictwem Ludowym – mówił burmistrz Czapla. Swego zadowolenia z zaistniałej sytuacji nie krył również Zbigniew Bartosik: – Jest mi niezmiernie miło być tutaj, w nowym biurze, z panem marszałkiem i przedstawicielami PSL z powiatu tureckiego, na tym ważnym i istotnym dla powiatu i miasta wydarzeniu. (...) Myślę że liczna grupa wyborców, którzy zaufali panu marszałkowi, oddając swoje głosy, pewnie oczekiwała od dawna otwarcia takiego biura i jest to bardzo dobry kierunek działania i trend.

Żadnych wątpliwości co do otwarcia w Turku biura nie miał także sam gość ze Słupcy, co z resztą jasno deklarował w czasie poniedziałkowego spotkania. – Jako marszałek jestem również posłem tej ziemi i poczuwam się do obowiązku kontaktu z samorządami, z wyborcami. Jako że Turek - wszakże trzydziestotysięczne miasto - nie ma obecnie swego posła, uznałem za stosowne, aby filia została otwarta tutaj – argumentował Eugeniusz Grzeszczak dodając, iż odwiedzenie biura ze swymi problemem ma sens. – Jestem posłem trzecią kadencję, dwie kadencje byłem senatorem  i wiem, że problemy zgłaszane przez mieszkańców są bardzo różne, często bywają nie do rozwiązania, ale zdarzają się sytuacje życiowe, w których można pomóc.

Nad funkcjonowaniem nowo powstałej turkowskiej filii słupeckiego biura wicemarszałka Grzeszczaka czuwać będzie - jako koordynator społeczny - Eugeniusz Jasnowski. Póki co miejsce to będzie czynne we wtorki i czwartki w godz. od 11:00 do 13:00. Począwszy od 15 września biuro funkcjonować będzie przez 5 dni w tygodniu, w godz. 8:00-15:00. Dodatkowo w co drugi czwartek (godz. 16:00-18:00) swoje dyżury pełnić będą w lokalu przy ul. 3 Maja członkowie Prezydium i Zarządu powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Od 13 czerwca nie pojedziemy od ronda w stronę...

Od 13 czerwca nie pojedziemy od ronda w stronę...

7 czerw.
Nowe plastikowe rondo w Turku. Eksperyment ma...

Nowe plastikowe rondo w Turku. Eksperyment ma...

14-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama