czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nagrodzili młodych sportowców, ich szkoły i gminy

Nagrodzili młodych sportowców, ich szkoły i gminy
 

Listy gratulacyjne, statuetki, nagrody pieniężne dla placówek oświatowych – tak miłe wyrazy uznania za pot i łzy przelewane na boiskach i halach sportowych trafiły na ręce uczniów lokalnych szkół i ich nauczycieli w miniony czwartek. Wtedy to w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego za rok szkolny 2011/2012.

Gości wydarzenia powitał dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Marek Górski, który na wstępie przekazał głos dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Mariusz Seńko korzystając z okazji nie omieszkał wybiec nieco myślami w przyszłość.- Dziś mamy spotkanie w tym miejscu. Mam nadzieję, że w przyszłości, jeśli znów będziemy gospodarzem tego typu podsumowania, odbędzie się już w nowo powstałej sali sportowej, której mam nadzieję wkrótce mury zaczną się piąć do góry - mówił dyrektor ZST.

reklama

Czwartkowa uroczystość była okazją do nagrodzenia wielu osób, gdyż ogółem w zawodach sportowych organizowanych w roku szkolnym 2011/2012 przez MOS w Turku wzięło udział 2432 chłopców i 1442 dziewczęta z 48 szkół. Jeszcze większa liczba zawodników walczyła ze swymi rówieśnikami w różnego rodzaju zawodach rejonowych-wojewódzkich, a było to 2864 chłopców i 1712 dziewczynek. Jak łatwo się domyślić, największą część tej puli "młodych-zdolnych" stanowili uczniowie podstawówek. Aby w procesie oceny dokonań tego typu placówek szkoły "małe" nie zostały odsunięte na drugi plan przez podstawówki o zdecydowanie większej liczbie uczniów, zastosowano podział na dwie grupy tj. szkoły mające nie więcej niż 67 uczniów oraz te większe. W kategorii szkół podstawowych „małych” 1 miejsce zdobyła SP z Sarbic, a na dalszych miejscach znalazły się placówki z takich miejscowości, jak Galew, Boleszczyn, Piekary i Koźmin. W kategorii szkół podstawowych „dużych” klasyfikacja ta prezentuje się następująco: SP nr 4 w Turku,  SP nr 5 Turek, SP Przykona, SP Słodków, SP Malanów.

W przypadku gimnazjów nie istniał już podział na pomniejsze kategorie. Tak oto największe powody do zadowolenia mieli uczniowie Gimnazjum w Przykonie, a w dalszej kolejności reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Turku, Gimnazjum w Brudzewie, Gimnazjum nr 1 w Turku i Gimnazjum w Słodkowie. Spośród lokalnych szkół ponadgimnazjalnych na najwyższy laur uznania zasłużył ZSO w Turku, będący wszakże najbardziej usportowioną wielkopolską szkołą, a na dalszych stopniach podium w tej klasyfikacji znalazły się ZSR CKP w Kaczkach Średnich i ZST w Turku.

W czasie czwartkowej uroczystości dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Marek Górski przedstawił wszystkim zebranym w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku klasyfikację szkół Województwa Wielkopolskiego pod względem zdobytych punktów w roku szkolnym 2011/2012, stworzoną wedle wytycznych Szkolnego Związku Sportowego w Poznaniu. W kategorii szkół podstawowych 19 miejsce (na 484 placówki) wywalczyła SP w Słodkowie, a w przypadku gimnazjów lokaty 10 i 12 przypadły w udziale gimnazjom w Przykonie i Brudzewie (sklasyfikowano 416 szkół). W grupie 225 szkół ponadgimnazjalnych na 1 miejscu znalazło się ZSO Turek, na 18 ZSR CKP w Kaczkach Średnich, a na 45 lokacie uplasował się ZST w Turku.

W klasyfikacji ogólnej w skali województwa wielkopolskiego powiat turecki zdobył wysokie 3 miejsce ( 1 w przypadku szkół ponadgimnazjalnych). Najlepiej usportowionym lokalnym samorządem okazała się gminna miejska Turek, która wyprzedziła Przykonę, Brudzew, gminę Turek oraz Malanów. Dokładne wyniki Współzawodnictwa Sportowego Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego za rok szkolny 2011/2012 można znaleźć TUTAJ.

reklama

AW

2
3
4
5
6
7
8
9

Podobne artykuły

Pierwszy wiosenny piknik i zbiórka na terapię...

Pierwszy wiosenny piknik i zbiórka na terapię dzieci...

4 kw.
Charytatywny Piknik Rodzinny w Boleszczynie już...

Charytatywny Piknik Rodzinny w Boleszczynie już w...

28 mrz.
Przykona. W Boleszczynie po 32 latach zmiana...

Przykona. W Boleszczynie po 32 latach zmiana sołtysa

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama