środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

W Starostwie nagrodzili nauczycieli

W Starostwie nagrodzili nauczycieli
 

Dzień Edukacji Narodowej już niebawem, więc po raz kolejny nadarza się okazja, by nagrodzić osoby oddające się w sposób szczególny trudnemu zadaniu niesienia „kaganka oświaty”. W środowe przedpołudnie w sali im. Solidarności uhonorowano 21 "belfrów" i ich dokonania.

W dniu 10 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Turku pojawili się przedstawiciele władz tegoż samorządu, dyrektorzy lokalnych szkół i placówek edukacyjno-wychowawczych, reprezentanci związków zawodowych oraz nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu powiatu. Wielu z przybyłych mogło mieć szczególne powody do zadowolenia, gdyż tego dnia czekały na nich nagrody za trud włożony w proces edukowania miejscowej młodzieży.

reklama

Tradycyjnie już w związku z Dniem Edukacji Narodowej kilku osobom przyznano Nagrody Starosty Tureckiego. Tym razem na nagrody II stopnia zasłużyli: Iwona Felisiak-Klecha, Joanna Zieniewicz i Witold Wojciechowski (ZSO), Wioletta Adamiak i Andrzej Tutaj (ZST), Barbara Błaszczyk (ZSR CKP), Izabela Walczak (SOSz-W), Mirosława Greber (Bursa Szkolna). Zbigniew Bartosik Nagrodą Starosty Tureckiego I stopnia wyróżnił: Jolantę Baran (SOSz-W), Lecha Zielonego (ZSO) i Zbigniewa Gargulę (Bursa).

Podczas uroczystości w sali im. Solidarności okazało się także, kto zasłużył sobie na odznaczenia nadawane przez władze państwowe oraz prestiżowe nagrody resortowe. Tak oto Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali Mariusz Seńko (ZST) i Katarzyna Wielkopolan-Janik (SOSz-W), a na Srebrny Krzyż Zasługi zapracowali swą postawą: Emilia Bartczak (ZSO), Zbigniew Ryczyński (ZSO) oraz Elżbieta Kociołek (SOSz-W). Złotym Medalem za Długoletnią Służbę uhonorowano Grażynę Jastrzębską (PPP), a Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczono Zbigniewowi Garguli (Bursa), Teresie Jaworskiej-Jacek (ZSO), Alinie Sobkowskiej (ZSO) i Barbarze Żebrowskiej (ZSO).

Nagrodzonym gratulowali starostowie - Zbigniew Bartosik i Władysław Karski, członek Zarządu Powiatu - Henryk Trocha oraz przewodniczący Komisji Edukacji - Jan Konieczny. Ten ostatni życzył wszystkim zebranym w sali im. Solidarności przede wszystkim pracy i godziwych zarobków wspominając o tym, iż przecież wielu nauczycielom nie jest dane pracować w zawodzie, a spora ich grupa stanowi stała się niestety stałymi bywalcami Powiatowego Urzędu Pracy.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

103 lata w służbie społeczeństwa. Turkowskie...

103 lata w służbie społeczeństwa. Turkowskie obchody...

5 sierp.
Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe...

Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe wozy

11-12-2021
50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

14-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama