piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Poznaj tajniki choreoterapii

Poznaj tajniki choreoterapii - Źródło: sxc.hu / Rainer Topf
Źródło: sxc.hu / Rainer Topf 

W Miejskim Domu Kultury w Turku w dniach 10-11 listopada (start – godz.10:00) odbędzie się warsztat choreoterapii, który poprowadzi Katarzyna Urbaniak. Osoby zainteresowane tym wydarzeniem mogą do dnia 31 października zgłaszać chęć udziału, dzwoniąc pod nr  tel. 63 280 00 20.

Koszt uczestnictwa w 12-godzinnych warsztatach to 25 zł od osoby. Jedyne wymagania to zaopatrzenie się w wygodny strój, obuwie zmienne (lub boso, skarpety), karimatę, notes, długopis, no i coś do picia. Jak wskazują Organizatorzy, zajęcia adresowane są do nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów zajęciowych, pracowników domów opieki społecznej, placówek opiekuńczo – wychowawczych, instruktorów domów kultury, pracowników socjalnych, bibliotekarzy, pracowników świetlic, przedszkoli.

reklama

Wszystkie osoby, które zdecydują się uczestniczyć w zajęciach, w ich trakcie poznają podstawy terapii tańcem, zaznajomią się z wybranymi możliwościami zastosowania choreoterapii, a także przekonają się, jakie owa forma aktywności przynosi korzyści (integruje na poziomie ciała, ducha i umysłu; wzbogaca komunikację i zachowania społeczne; pozwala na wyrażanie swoich uczuć i myśl; rozwija kreatywność itd.).

Jak informuje MDK w Turku, choreoterapia jest współczesnym, atrakcyjnym postępowaniem terapeutycznym, zajmującym się leczniczymi właściwościami tańca. Terapia tańcem bazuje na założeniu, że ruch odzwierciedla indywidualne wzory myślenia i odczuwania. Taniec przynosi radość życia, uśmiech, rozbudza fantazję, kreatywność, rozładowuje również emocje, których często nie można wyrazić słowami. W choreoterapii powiązanie ruchu z muzyką ma ogromny wpływ na równowagę wewnętrzną, pomaga w integracji z samym sobą, z innymi. Kształtuje i rozwija poczucie estetyki ruchów. Terapia tańcem ma zastosowanie również jako środek w rozwoju osobistym.

Opracował: AW
Źródło: MDK w Turku

Podobne artykuły

Obchody Święta Niepodległości w gminie Brudzew

Obchody Święta Niepodległości w gminie Brudzew

14-11-2019
Kawęczyn: Gminne Obchody 101- rocznicy...

Kawęczyn: Gminne Obchody 101- rocznicy Odzyskania...

12-11-2019

"Niech żyje Niepodległa!" Obchody Narodowego Święta...

12-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama