Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Imć Komuda odwiedzi Turek/podczas Święta Gier Fabularnych

Imć Komuda odwiedzi Turek/podczas Święta Gier Fabularnych - Kadr ze Święta Gier Fabularnych: Edycja Jesienna
Kadr ze Święta Gier Fabularnych: Edycja Jesienna 

Już w najbliższy weekend szykuje się nie lada gratka dla wszystkich lokalnych warchołów i pijanic. W naszym mieście odbędzie się Święto Gier Fabularnych: Edycja Zimowa, którego gościem będzie niekwestionowana gwiazda współczesnej polskiej literatury – sam Jacek Komuda.

Od kwietnia tego roku to, że siła wyobraźni to lepsze źródło rozrywki, niż najnowocześniejszy komputer czy konsola, udowadniają członkowie klubu „Trako”. Stowarzyszenie zostało powołane do życia w celu propagowania w Turku i powiecie gier fabularnych oraz fantastyki i trzeba przyznać, że ludzie w nim zrzeszeni działają ze sporym impetem. Za sobą mamy już dwie edycje (wiosenną i jesienną) Święta Gier Fabularnych, a przed nami Edycja Zimowa tejże imprezy.

reklama

Wydarzenie będzie dwudniowym eventem. Wszyscy zainteresowani tym przedsięwzięciem powinni odwiedzić Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku. Tam będzie można zawitać do trzech sal: prelekcyjnej, RPG/LARP i pokazowej/GamesRoom. 15 i 16 grudnia będzie się tam działo bardzo wiele. Wystąpienia dotyczące uniwersum Diablo czy też Mangi i Anime, spotkanie z Jarosławem Kolonowskim, panele dyskusyjne, prelekcje poświęcone strojom i broni w fantastyce, prezentacje settingów systemów Dzikie Pola oraz Honor i Krew, rozgrywki Warhammera i Zew Cthulhu – to tylko część z atrakcji. Dokładny plan zimowej edycji Święta Gier Fabularnych prezentujemy w poniższym załączniku.

Podczas dwudniowej imprezy nie sposób będzie nie odwiedzić Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Jak informują Organizatorzy, tam w sobotę o godz. 15 pojawi się Jacek Komuda, by wziąć udział w spotkaniu "Szlacheckie rozmowy o literaturze". Gościa imprezy nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi współczesnej literatury. Jacek Komuda to historyk, pasjonat realiów Rzeczypospolitej szlacheckiej, twórca thrillerów historycznych i tzw. "easternów", choć niektórzy dla odmiany mogą znać go np. jako designera i scenarzystę gier komputerowych. Komuda słynie ze swojej wyrazistości oraz ekstrawagenckiego stylu bycia.

AW

Podobne artykuły

Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje...

Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie VI...

21 czerw.
Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór...

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór krwi z...

30 maj.
Wielka akcja poboru krwi z SHDK Górnik. I Ty...

Wielka akcja poboru krwi z SHDK Górnik. I Ty zostań...

30 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama