piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Imć Komuda odwiedzi Turek/podczas Święta Gier Fabularnych

Imć Komuda odwiedzi Turek/podczas Święta Gier Fabularnych - Kadr ze Święta Gier Fabularnych: Edycja Jesienna
Kadr ze Święta Gier Fabularnych: Edycja Jesienna 

Już w najbliższy weekend szykuje się nie lada gratka dla wszystkich lokalnych warchołów i pijanic. W naszym mieście odbędzie się Święto Gier Fabularnych: Edycja Zimowa, którego gościem będzie niekwestionowana gwiazda współczesnej polskiej literatury – sam Jacek Komuda.

Od kwietnia tego roku to, że siła wyobraźni to lepsze źródło rozrywki, niż najnowocześniejszy komputer czy konsola, udowadniają członkowie klubu „Trako”. Stowarzyszenie zostało powołane do życia w celu propagowania w Turku i powiecie gier fabularnych oraz fantastyki i trzeba przyznać, że ludzie w nim zrzeszeni działają ze sporym impetem. Za sobą mamy już dwie edycje (wiosenną i jesienną) Święta Gier Fabularnych, a przed nami Edycja Zimowa tejże imprezy.

reklama

Wydarzenie będzie dwudniowym eventem. Wszyscy zainteresowani tym przedsięwzięciem powinni odwiedzić Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku. Tam będzie można zawitać do trzech sal: prelekcyjnej, RPG/LARP i pokazowej/GamesRoom. 15 i 16 grudnia będzie się tam działo bardzo wiele. Wystąpienia dotyczące uniwersum Diablo czy też Mangi i Anime, spotkanie z Jarosławem Kolonowskim, panele dyskusyjne, prelekcje poświęcone strojom i broni w fantastyce, prezentacje settingów systemów Dzikie Pola oraz Honor i Krew, rozgrywki Warhammera i Zew Cthulhu – to tylko część z atrakcji. Dokładny plan zimowej edycji Święta Gier Fabularnych prezentujemy w poniższym załączniku.

Podczas dwudniowej imprezy nie sposób będzie nie odwiedzić Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Jak informują Organizatorzy, tam w sobotę o godz. 15 pojawi się Jacek Komuda, by wziąć udział w spotkaniu "Szlacheckie rozmowy o literaturze". Gościa imprezy nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi współczesnej literatury. Jacek Komuda to historyk, pasjonat realiów Rzeczypospolitej szlacheckiej, twórca thrillerów historycznych i tzw. "easternów", choć niektórzy dla odmiany mogą znać go np. jako designera i scenarzystę gier komputerowych. Komuda słynie ze swojej wyrazistości oraz ekstrawagenckiego stylu bycia.

AW

Podobne artykuły

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o...

Kolejny pobór krwi w Turku. RCKiK apeluje o wsparcie

31 lip.
Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może...

Krew pilnie potrzebna - każdy z nas może podarować...

18 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama