piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Prawdziwy szlachcic wśród literatów

Prawdziwy szlachcic wśród literatów
 

O tym, co znaczy być Sarmatą w dzisiejszych czasach i dlaczego tak trudno wypromować polską powieść historyczną poza granicami kraju opowiadał Jacek Komuda – autor takich tytułów jak „Samozwaniec” czy „Wilcze gniazdo”. Pisarz spotkał się ze swoimi fanami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku, w ramach zimowej edycji Święta Gier Fabularnych.

Jacek Komuda obok bycia historykiem, zawodowo zajmuje się pisaniem książek. Tematyka, którą podejmuje w swoich powieściach i opowiadaniach, choć opisuje zamierzchłe czasy Polski szlacheckiej, znalazła wielu sympatyków. Nie zabrakło ich również podczas sobotniego spotkania z pisarzem, które odbyło się w turkowskiej bibliotece publicznej w ramach zimowej edycji Święta Gier Fabularnych organizowanej przez Turkowski Klub Miłośników Fantastyki TRAKO.

reklama

Rozmawiano nie tylko o literaturze, ale także o historii. Komuda opowiadał o swoim stosunku do stanu szlacheckiego oraz o uczuciu, jakie towarzyszy kiedy jest się szturmowanym przez wojska husarskie. W związku z tym, iż spotkanie odbyło się w ramach Święta Gier Fabularnych fani autora „Samozwańca” pytali również o grę fabularną "Dzikie Pola", której pisarz jest współautorem. Miłośnicy twórczości Komudy mogli liczyć na autografy i pamiątkowe zdjęcia z tą nietuzinkową postacią.

Komuda swoją karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. W 2002 związał się z wydawnictwem Fabryka Słów. Najbardziej popularnym bohaterem jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. Tych, którzy jeszcze nie znają twórczości Jacka Komudy zapraszamy do wypożyczania jego książek w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.

reklama

ED

Podobne artykuły

Kącik profilaktyki: Jak robić bezpieczne zakupy

Kącik profilaktyki: Jak robić bezpieczne zakupy

16-04-2019
Strażacy dla wielkopolskiej wsi

Strażacy dla wielkopolskiej wsi

06-03-2019
Bezpiecznych świąt życzą druhowie OSP Turek

Bezpiecznych świąt życzą druhowie OSP Turek

22-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama