poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sylwester w rytmach disco polo

Sylwester w rytmach disco polo - Źródło: sxc.hu / Billy Alexander
Źródło: sxc.hu / Billy Alexander 

Choć na co dzień trapią nas rozmaite problemy i troski, w czasie pożegnania starego i powitania nowego roku warto odsunąć smutki na bok i oddać się zabawie. Już w dniu 31 grudnia szansą na wyśmienitą rozrywkę mają być występy Arka Kopaczewskiego i grupy Skalar.

Nurt muzyki disco polo od lat ma w Polsce wiernych miłośników i właśnie zwolenników melodii lekkich, łatwych i przyjemnych powinien usatysfakcjonować turkowski sylwester pod gołym niebem. Jak informuje Miejski Domu Kultury, impreza rozpocznie się o godz. 23:00. Widzów zgromadzonych na Placu Wojska Polskiego bawić będzie między innymi Arek Kopaczewski. 23-letniego torunianina zapewne kojarzą – dzięki przebojom "Ewka" i "Spełnij moje sny" – fani nieistniejącego już zespołu Bad Boys. Obecnie artysta działa na rynku muzycznym solowo, pod własnym nazwiskiem.

reklama

Jeśli występ Arka Kopaczewskiego nie zasyci w turkowianach "disco-polowego" głodu, to na pewno uczyni to pojawianie się na sylwestrowej scenie grupy Skalar. Zespół powstał w 1991 roku w Brańsku i w swej dyskografii ma takie wydawnictwa, jak np. „Powiedz mi", "Ty nie kochasz", "W tę noc", czy też płyta "Kochanek" z 2009 roku. Osoby obeznane z nurtem disco polo doskonale znają chociażby największy przebój grupy z 2005 roku - "W tę noc".

W Turku odbędzie się również tradycyjny już Konkurs Sylwestrowy. Aby wziąć w nim udział, należy w zbędną już butelkę włożyć kartkę z zapisanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem, a następnie umieścić ją w którymś z kontenerów, rozmieszczonych na Placu Wojska Polskiego. Uczestnicy zabawy będą mieli szansę na atrakcyjne nagrody, które zostaną rozlosowane w dniu 3 stycznia 2013 roku.

reklama

Pożegnanie 2012 roku wiązać się musi z pewnymi utrudnieniami. Jak informuje Miejski Dom Kultury w Turku, w związku z przygotowaniami do uroczystości w dniu 31 grudnia od godz. 13.30 nastąpi zamknięcie Pl. Wojska Polskiego i dróg dojazdowych do Pl. Wojska Polskiego z ul. 3 Maja (od ul. Browarnej) oraz  z Pl. Sienkiewicza. Od godz. 20.30 do 6.00 dnia następnego nastąpi całkowite zamknięcie Pl. Wojska Polskiego dla ruchu kołowego.  Ponadto organizatorzy apelują o powstrzymanie się od używania petard i innych materiałów pirotechnicznych, które mogą stanowić zagrożenie.

Sylwester w Turku minie przy dźwiękach muzyki disco polo, a jak wyglądać będą imprezy w pobliskich miastach? W Koninie pojawi się znany z programu X-Factor zespół The Chance, a w Kaliszu (w ramach oszczędności) nie zaplanowano występów na żywo, lecz zabawę przy muzyce elektronicznej i pokaz fajerwerków. W Kole koncert pod gołym niebem w ostatni dzień roku w ogóle się nie odbędzie.

AW

Podobne artykuły

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.
Lasery, bajery... Sylwester w rynku po rocznej...

Lasery, bajery... Sylwester w rynku po rocznej przerwie

1 st.
Sylwester w Turku na góralską nutę.

Sylwester w Turku na góralską nutę.

28-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama