środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kto wyniósł z TESKO laury uznania?

Kto wyniósł z TESKO laury uznania?
 

Przez dwa dni – 14 i 15 grudnia – sala MDK była najweselszym miejscem w naszym mieście. Rozbrzmiewał w niej gromki śmiech, a wszystko to za sprawą kolejnej edycji TESKO czyli Turkowskich Elitarnych Spotkań Kabaretów Oklaskiwanych.

Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór. Wtedy to młode kabarety – które przybyły do naszego miasta np. z Piotrkowa Trybunalskiego, Katowic czy Przemyśla – rozpoczęły (co oczywiste z rozmaitym skutkiem) rozbawianie turkowskiej publiczności. Łącznie o kabaretowe laury uznania walczyło 7 grup. Dzień później – 15 grudnia – odbył się finał TESKO, a gwiazdą imprezy był kabaret ADIN. Nim grupa ta zaprezentowała swe umiejętności na scenie MDK, musiało wyjaśnić się, kto z młodych artystów okazał się najśmieszniejszy, zyskał przychylność Jury i widzów.

reklama

Metody wywołania uśmiechu na twarzach publiczności były rozmaite. Jedni wcielali się w role emerytów, inni udawali niemowlaki, próbowano również parodiowania Magdy Gessler i innych charakterystycznych postaci, prezentowano scenki rodzajowe typu wizyta w toalecie publicznej itp. Koniec końców po odczytaniu protokołu Komisji Artystycznej  przez Władysława Sikorę okazało się, że  Bożena Cesarz – dyrektor MDK i Mirosław Mękarski – z-ca burmistrza Turku mogli wręczyć nagrodę kabaretowi "Podobny do mnie". Ta sama grupa została także laureatem Nagrody Publiczności 2012. Z wyróżnienia ufundowanego przez Starostwo Powiatowe cieszyć mógł się „Socratiron” z Katowic, a wyróżnieniem specjalnym uhonorowano kabaret „Jesteśmy” z Piotrkowa Trybunalskiego.

Na VII Turkowskie Elitarne Spotkania Kabaretów Oklaskiwanych miłośników dobrej zabawy zaprosił Miejski Dom Kultury w Turku oraz współorganizatorzy: Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Turku.

AW
Foto:MD
Wideo:KĆ

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie,...

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie, Zespół...

20 wrz.
Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku....

Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku. Utrudnienia...

23 sierp.
250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama