czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Polska powiatowa bez tożsamości/Czas podsumowań w SLD

Polska powiatowa bez tożsamości/Czas podsumowań w SLD - Foto: Marcin Derucki
Foto: Marcin Derucki 

Na parę dni przed końcem bieżącego roku w SLD postanowiono podsumować tegoroczne wydarzenia i dokonania – zarówno te na szczeblu krajowym i wojewódzkim, jak i na poziomie lokalnym. Odbyło się to przy okazji dyżuru poselskiego Tadeusza Tomaszewskiego.

- To był rok konsolidacji partii i umacniania struktur wojewódzkich – podkreślił na wstępie obecny tego dnia w Turku Wiesław Szczepański, były wiceminister infrastruktury, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD. Podczas swojej wypowiedzi Szczepański mówił dużo o najbliższych planach SLD, kładąc nacisk na zbliżające się wybory do Europarlamentu i samorządów. Już w czerwcu w SLD zostaną wyłonieni kandydaci na prezydentów największych miast, a w październiku wybrani zostaną kandydaci na radnych i burmistrzów. Jednym z ważniejszych postulatów Szczepańskiego jest zahamowanie postępującego od lat 90. upadku spółdzielni mieszkaniowych.

reklama

Dyżurujący tego dnia poseł Tomaszewski z kolei podkreślał rosnącą przepaść pomiędzy dużymi ośrodkami miejskimi, a miastami powiatowymi. - W małych środowiskach lokalnych trudniej będzie znaleźć środki na aktywizację zawodową młodych – mówił, przedstawiając obecną sytuację, gdzie większość środków unijnych trafia do dużych ośrodków miejskich. Tomaszewski za ten stan rzeczy obwinia zarówno metropolitalną politykę obecnego rządu, jak odmienny programowo, lewicowy Ruch Palikota. - Polska powiatowa pozbawiana jest swej tożsamości. Wszystkie instytucje, świadczące o prestiżu danego miejsca zostały zamknięte lub są w trakcie zamykania – dodaje.

Na konferencji obecni byli również Jan Pakuła oraz Marian Mirosław Marczewski, dla którego mijający rok to przede wszystkim czas odzyskania pozycji lidera w powiatowych strukturach SLD.

Polska powiatowa bez tożsamości/Czas podsumowań w SLD - Foto: Marcin Derucki

Podobne artykuły

Refleksja po manifestacji nauczycieli

Refleksja po manifestacji nauczycieli

12-04-2019
Władysławów: Ministerstwo mówi

Władysławów: Ministerstwo mówi "nie" łączeniu...

26-04-2016
Wideo: Pakuła zrezygnował. Nie dał się usunąć z...

Wideo: Pakuła zrezygnował. Nie dał się usunąć z...

23-03-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama