wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

26°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzi aktorzy z „Jedynki” wyróżnieni

Młodzi aktorzy z „Jedynki” wyróżnieni
 

Praca młodych, utalentowanych aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku po raz kolejny została nagrodzona. Tym razem dzieci za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymały z rąk burmistrza i przewodniczącego rady naszego miasta stypendia.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystości, która miała miejsce dnia 28 grudnia w Miejskim Domu Kultury. Poza aktorami ze szkolnego teatru „Szpilka” i „Szpilka Mini”, stypendium za liczne osiągnięcia sportowe otrzymał Miłosz Świderski. O sukcesach swoich uczniów opowiedziała dyrektor szkoły Elżbieta Pokojowa.

reklama

Ostatnie znaczące sukcesy teatru, które zadecydowały o przyznaniu stypendiów to w przypadku teatru „Szpilka” nagroda w 13. Festiwalu Szkolnym „Plama”, wyróżnienie w 34. Międzypowiatowych Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych, trzecie miejsce za spektakl pt. „Krzywa bajka” w 9. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Młodzieżowych „Melpomena” oraz nagrody aktorskie dla Marty Gomułki i Izabeli Rafalskiej w Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni”.

Ponadto na zaproszenie Pani Kurator teatr reprezentował rejon koniński na I Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan, która miała miejsce w Poznaniu dnia 31 maja 2012.

Natomiast teatr „Szpilka Mini” zasłużył sobie na stypendia zdobywając nagrodę za spektakl Sen o Śpiącej Królewnie w 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych , „Dziatwa”, nagrodę w 13. Festiwalu Szkolnym „Plama”, nagrodę w 34. Międzypowiatowych Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni”.

reklama

Opracował: MD

Podobne artykuły

Weekend z OTOP: Bajka o Kopciuszku

Weekend z OTOP: Bajka o Kopciuszku

20 maj.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko "O Krzysiu co...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

12 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama