środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Idzie nowe w KWB! Rybarski przestał być prezesem

Idzie nowe w KWB! Rybarski przestał być prezesem
 

W poniedziałek ze swoimi dotychczasowymi funkcjami w Zarządach dwóch lokalnych kopalń pożegnało się ogółem 5 osób. Do takich zmian doprowadziły posiedzenia Rad Nadzorczych spółek PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. i PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A.

Piotr Rybarski bynajmniej nie zniknie z "Adamowa".  W poniedziałek zapadła decyzja o odwołaniu go ze stanowiska prezesa Zarządu, lecz poświęci on swój czas pełnieniu innej funkcji. Będzie to stanowisko wiceprezesa Zarządu ds. produkcji. Ponadto w czasie posiedzenia Rady Nadzorczej miejscowej kopalni postanowiono, że ze składu jej Zarządu zniknie Zbigniewa Rabenda (członek Zarządu ds. technicznych).

reklama

Jeszcze większe zmiany dotknęły PAK Kopalnię Węgla Brunatnego Konin S.A. Tam z Zarządu odwołano Bożenę Kopiecką (członka Zarządu – dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych) oraz Romana Tomaszewskiego (członka Zarządu – dyrektora ds. produkcji). Podobnie jak w przypadku „Adamowa”, stanowiska prezesa Zarządu "Konina" nie będzie piastował już Sławomir Mazurek, który tak jak i Piotr Rybarski zostanie wiceprezesem Zarządu ds. produkcji.

Jak się okazuje, wolne miejsca na stanowiskach prezesów Zarządów zajmą nie dwie osoby, a po prostu jedna. „Ster” obu kopalń obejmie Zbigniew Bryja. Do Zarządów obu spółek powołano również Jarosława Czyża i Leszka Jakubów, na stanowiska wiceprezesa Zarządu ds. rozwoju oraz wiceprezesa Zarządu ds. restrukturyzacji i finansów.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie ZE PAK SA, Rada Nadzorcza powołując te same osoby "kierowała się koniecznością zagwarantowania właściwego przebiegu realizacji procesów restrukturyzacyjnych niezbędnych do przeprowadzenia w najbliższym czasie."

reklama

Opracował:AW
Źródło: zepak.com.pl

Podobne artykuły

W gminie Brudzew powstanie największa w Polsce...

W gminie Brudzew powstanie największa w Polsce...

24 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Rozmowy o przyszłości ZE PAK w Powiecie Tureckim

Rozmowy o przyszłości ZE PAK w Powiecie Tureckim

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama