piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Młodzi wykonawcy zawładnęli sceną MDK

Młodzi wykonawcy zawładnęli sceną MDK
 

W dniu 20 lutego serca rosły z dumy wielu rodzicom, zebranym w sali Miejskiego Domu Kultury w Turku.  W środowy wieczór odbyła się tam V już edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Mikrofon, Scena i Ty”.

Festiwal “Mikrofon, Scena i Ty” co roku cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu naszego powiatu. Nic w tym dziwnego - impreza daje możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego, wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi uczestnikami oraz promowania dziecięcej twórczości muzycznej. Wszystkie te działania miały miejsce także i w środę. W sali MDK swoje umiejętności prezentowali wokaliści, podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe. Wszystkie prezentacje oceniało konkursowe Jury.

reklama

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja artystyczna postanowiła nagrodzić najlepszych. W kategorii kl. I-III szkół podstawowych I miejsce wywalczyła Alicja Synenko (Gminny Ośrodek Kultury w Kolnicy), tuż za nią znaleźli się: Nikola Roszak (Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie) oraz Nina Grabara i Oskar Brzostowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku). Z wyróżniania cieszyć się mogła Dominika Smolińska (Centrum Kultury w Dobrej). W przypadku klas  IV-VI festiwalowe podium prezentowało się następująco:  I miejsce - Weronika Janiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku), II miejsce - Weronika Matuszak (Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie),III miejsce - Weronika Dębińska (Szkoła Podstawowa w Galewie), III miejsce - Klaudia Gardzielik (Zespół Szkół Publicznych w Dobrej). W przypadku tej kategorii młodym wokalistom także przyznano wyróżnienia. Otrzymały je Oliwia Walas i Zofia Bąk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku).

Kto wypadł najlepiej na scenie MDK spośród nieco starszych wykonawców? W kategorii uczniów gimnazjów triumfowała Sylwia Foryńska (Gimnazjum nr 2 w Turku), a na kolejnych stopniach festiwalowego podium znalazły się  Estera Graczyk (Gimnazjum nr 1 w Turku) i Inga Dawicka (Miejski Dom Kultury w Turku). Jury przyznało wyróżnienie Darii Olas (Gimnazjum nr 1 w Turku).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na najwyższe laury uznania zasłużyły: Wioletta Pigulska, (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie), Aleksandra Szumińska (Liceum Ogólnokształcące w Turku), Kinga Wojtasik (Zespół Szkół Technicznych w Turku), Luiza Gogulska (Miejski Dom Kultury w Turku). Wyróżnienia otrzymali Michał Felczak oraz Klaudiusz Wielogórka (obaj reprezentowali Liceum Ogólnokształcące w Turku).

reklama

V edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Mikrofon, Scena i Ty” odbyła dzięki Miejskiemu Domowi Kultury oraz współorganizatorowi przedsięwzięcia – Starostwu Powiatowemu w Turku.

AW

Podobne artykuły

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego...

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu...

22 czerw.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września...

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...

22 czerw.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama