poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kopernikalia w Gim. 2

Kopernikalia w Gim. 2
 

28 lutego 2013r. w Gimnazjum nr 2 obchodzona Święto Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. Od 2006 roku ten dzień świętowany jest tradycyjnie jako „Kopernikalia”. Nazwa tej imprezy nawiązuje do juwenaliów, czyli obchodów dni żakowskich, urządzanych przez młodzież akademicką na ulicach miast. Studenci organizują wówczas festyny, zabawy, korowody.

Gimnazjum nr 2 nie jest wprawdzie wyższą uczelnią, ale podobnie jak młodzież akademicka uczniowie „Dwójki” są twórczy, aktywni i lubią się bawić. Konkurs literacki „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię - poetycki portret Mikołaja Kopernika” wyłonił zwycięzców w kategorii: szkoły podstawowe (prace przedstawili zaproszeni uczniowie),oraz gimnazjaliści.

reklama

Uczniowie upiekli wspaniałe pierniki, które kojarzą się z rodzinnym miastem Kopernika - Toruniem. Najlepsze smakołyki sporządzili uczniowie z klasy I D, III E, III D i IIA.

Kolejnym zadaniem było stworzenie kreacji sobowtóra patrona. Najciekawsze postaci przedstawiły klasy: III B, III C, I D. W ogólnej klasyfikacji „Kopernikaliów” zwyciężyły klasy: II miejsce – II A i III C, miejsce I – I D.

Imprezę przygotował zespół nauczycieli gimnazjum.

Podobne artykuły

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31-08-2020
Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

Konkurs na dyrektorów turkowskich podstawówek...

02-07-2019
Marszałek z wizytą w Turku

Marszałek z wizytą w Turku

15-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama