sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Bilety rozdane, czas zasmakować Dżemu!

Bilety rozdane, czas zasmakować Dżemu!
 

W najbliższy piątek w naszym mieście odbędzie się koncert legendarnego Dżemu, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objął portal Turek.net.pl. Już wiemy, do kogo trafi dzięki temu 10 darmowych wejściówek.

Bilety można było zdobyć w bardzo prosty sposób. Na 8 z nich szanse miały te osoby, które były w stanie po prostu odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego kocham Dżem? Decyzja o rozdysponowaniu wejściówek nie była prosta, gdyż na naszą skrzynkę pocztową napłynęły dziesiątki Państwa wypowiedzi.

reklama

Dlaczego mieszkańcy Turku i okolic darzą Dżem tak wielkim uczuciem? Wiele osób postrzega ów zespół jako ponadczasowy, zdecydowanie odmienny od "gwiazdek poprawianych chirurgicznie". Część Konkursowiczów nie ograniczała się do oceny całokształtu dorobku grupy, komplementując szczegółowo głos obecnego i byłego wokalisty, jak również "solówki Jurka i Adama", "pracę sekcji rytmicznej, prowadzonej przez Zbyszka i Bena". Nie zabrakło także wyliczania kultowych utworów. 

Dla wielu osób Dżem to nie tylko legenda polskiej muzyki, ale również wspaniały towarzysz. Nasi Czytelnicy w swych odpowiedziach często wskazywali, iż dźwięki utworów grupy rozbrzmiewają, gdy jadą oni samochodem, przeżywając ciężkie chwile łkają w poduszkę, umilają dzień po wyczerpującej pracy. Znaleźli się i tacy, dla których miłość od Dżemu przerodziła się w miłość do innej osoby, tworząc podwaliny pod szczęśliwy związek. Niektórzy doszli do wniosku, że najlepiej ich uwielbienie wyrazi liryczna forma wypowiedzi:

Za co Dżem kocham? Proste pytanie
Za Partyzanta i Całą w Trawie
Za Czarny Chleb, za Harley mój
Za Taniec Śmierci, Magazyn Mód

Choć nie jest jak dawniej i czegoś jest żal,
GRACIE – to udany skok, żaden boczny wiatr.
Przyda nam się jeszcze kilka zdartych płyt
Więc grajcie, dla fanów! Jestem jednym z nich.

reklama

Choć każda z wypowiedzi Konkursowiczów miał w sobie „coś”, to jednak biletów do rozdania w tej formie rywalizacji było tylko 8. Otrzymają je: Violetta Konkowska, Magdalena Ćwiklińska, Ewelina Dębińska, Kamila Nowakowska, Monika Gałczyńska, Martyna Stachowiak, Andrzej Zieliński oraz nasz triumfator i zdobywca wejściówki VIP zarazem – Radosław Stencel. Pan Radosław ujął nas zwięzłością formy wypowiedzi, przy jej jednoczesnej niebanalności:

„Dżem budzi mnie ze snu. Snu w którym zabłądziłem. Szukam wciąż drogowskazu, który przeoczyłem. Tylko te słowa, ta muzyka wskaże prostą drogę o którą nie zapytam. Dlatego lubię „Dżem”.

Pozostałe dwa bilety zostały rozlosowane pośród facebookowiczów. Otrzymają je: Marta Kiernicka i Artur Chamera.

Wygrane bilety można odbierać w siedzibie redakcji Turek.net.pl (ul. Komunalna 4).

Opracował: AW

Podobne artykuły

Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

28 mrz.
Czy najgorsze już za nami? Kolejne wichury...

Czy najgorsze już za nami? Kolejne wichury łaskawsze...

21 lt.
Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki....

Wichury i burze znów zaatakują powiat turecki....

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama