poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

W bibliotece mają „Link do przyszłości”

W bibliotece mają „Link do przyszłości”
 

Aktualne zapotrzebowania na rynku pracy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii co roku pojawiają się zawody, o których dotychczas nikt nie słyszał. W trakcie trwania ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości” w turkowskiej bibliotece uczestnicy spotkań będą starali się poznać nadchodzące trendy.

Wczorajsze spotkanie (tj. 6 marca 2013 r.) było okazją do rozmowy z młodym, inspirującym profesjonalistą – Karolem Olczakiem, absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, finalistą Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego. Pan Olczak jest obecnie specjalista ds. integracji i implementacji zaawansowanych systemów do zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi w firmie Ericsson.

reklama

Spotkania z „młodymi profesjonalistami” to jeden z kluczowych elementów projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”. Projekt ma inspirować młodzież do kreatywnego myślenia o swojej przyszłości zawodowej, wykraczając poza schematy znane z najbliższego otoczenia.

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark”, oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Spotkanie wzbogacone było o quiz oraz ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy spotkania, mogli dogłębnie zastanowić się nad swoją przyszłością zawodową oraz poznać aktualną sytuację i trendy na rynku pracy oraz rolę technologii informacyjno-komunikacyjnych w różnych zawodach.

reklama

Dzięki projektowi ok. 6 000 uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas gimnazjów pozna przykłady profesji, które mogą zainspirować ich do wyboru kariery zawodowej w przyszłości. Spotkania z młodzieżą będą organizowane w bibliotekach publicznych, szkołach oraz innych instytucjach z obszaru kultury i edukacji w okresie od 15 października 2012 roku do 15 marca 2013 roku.

MD

Podobne artykuły

Strażacy ratownicy z jednostek OSP na kursie...

Strażacy ratownicy z jednostek OSP na kursie...

05-10-2020
Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

Ćwiczenia plutonu ratowniczego w Mirandzie

22-09-2020
Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama