poniedziałek 25 stycznia 2021

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Innowacyjna „Czwórka”

Innowacyjna „Czwórka”
 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku uczą się angielskiego innowacyjną metodą „projektu edukacyjnego”. Dzięki niej lepiej pracują i mają lepsze wyniki.

Nowoczesna szkoła to nie tylko nowinki techniczne w klasach, ale także nowatorskie metody nauczania. Wiedzą o tym pracownicy turkowskiej „Czwórki”. Nauki języka angielskiego innowacyjną metodą „projektu edukacyjnego” podjęła się nauczycielka Katarzyna Walaszczyk. 

reklama

Metoda ta to nic innego jak nauka przedmiotu poprzez pracę z uczniami nad jednym, wybranym tematem. Uczniowie VIc w „Czwórce” zdecydowali, że będzie nim „OXFORD – uncommon city” („OXFORD – miasto niezwykłe”). Najpierw szukali zagadnień związanych z tematem i podzielili się pracą w zespołach. Potem zebrali i opracowali informacje potrzebne do jego opracowania. Na koniec wykonali prezentacje multimedialną podsumowującą efekty ich pracy. Znalazły się w niej podstawowe informacje o Oxfordzie, jego systemie szkolnictwa, historii Uniwersytetu Oxfordzkiego, atrakcjach turystycznych miasta oraz słynnych regatach wioślarskich.

Na pokaz prezentacji, połączony z wykładem i projekcją krótkiego filmiku, zaprosili uczniów innych klas. Zorganizowali dla nich krótkie quizy polegające np. doborze słówek do haseł, czy podpisywaniu obrazków. Dzięki temu goście brali czynny udział w lekcji i w ten sposób i oni dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Oxfordzie.

Zdaniem specjalistów metoda „projektu edukacyjnego” jest bardzo skuteczna w kształceniu kompetencji i wyzwalaniu twórczej aktywności w uczniach. Zwiększa też ich motywację do pracy i rozwija umiejętności kreatywnego myślenia.

Podobne artykuły

W tych branżach próżno szukać pracy. Gdzie...

W tych branżach próżno szukać pracy. Gdzie...

16-12-2020
Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31-08-2020
Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na...

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na zwolnienia...

29-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama