sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Wkroczyli z bronią na teren ZSR

Wkroczyli z bronią na teren ZSR
 

Czyżby niedawne kręcenie w auli Zespołu Szkół Rolniczych "Harlem Shake'a" (w którym padają słowa "con nos terroritas") było powodem pojawienia się w tejże placówce antyterrorystów z Poznania? Rzecz jasna nie – przyczyną niecodziennej sytuacji były ćwiczenia, w których wzięli udział policjanci z Turku i Koła.

Jak wiadomo Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich współpracuje ze służbami, o czym świadczy chociażby objęcie przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu patronatu nad klasami mundurowymi. Wspomniana współpraca może przybierać rozmaite formy, czego dowodem są wydarzenia z dnia 27 marca. Wtedy to w murach ZSR CKP pojawili się policjanci Turkowskiej i Kolskiej Grupy Realizacyjnej, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach, prowadzonych przez instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

reklama

Dzięki tym działaniom w środę w murach szkoły działo się naprawę wiele. Zamaskowani i uzbrojeni funkcjonariusze ćwiczyli – opierając się oczywiście na odpowiednim scenariuszu – wkroczenie do pomieszczeń, w których znajduje się niebezpieczny przestępca, a następnie jego zatrzymanie.

Ćwiczenia były prawdziwą gratką dla uczniów klas mundurowych. Mogli oni przyglądać się poczynaniom funkcjonariuszy, ale na tym się nie skończyło. Uczniowie ZSR CKP wzięli udział także w pogadance z udziałem antyterrorystów, mieli również szansę spróbować swych sił np. w przeprowadzaniu we wskazane miejsce obezwładnionego osobnika. Z kolei dyrektor Sławomir Kosobudzki został obdarowany odznaką Turkowskiej Grupy Realizacyjnej, a także pisemnymi podziękowaniami, skierowanymi przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

AW
Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

reklama

 

Podobne artykuły

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na...

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na zwolnienia...

29 lip.
Ćwiczenia strażaków we współpracy z...

Ćwiczenia strażaków we współpracy z Nadleśnictwem Turek

10 czerw.
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne...

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Niezbędne wyposażenie...

5 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama