Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Podpisy złożone, ZST i TIG partnerami

Podpisy złożone, ZST i TIG partnerami
 

W czwartek 11 kwietnia w auli ZST w Turku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej „Młody przedsiębiorca 2013”, a po jego zakończeniu dyrektor Mariusz Seńko i prezes Tomasz Wroniak podpisali list intencyjny dotyczący współpracy Zespołu Szkół Technicznych i Tureckiej Izby Gospodarczej. Obie strony postanowiły wspólnie działać na rzecz rozwoju edukacji młodzieży, propagowania wiedzy technicznej i przygotowania kadr na potrzeby lokalnej gospodarki i społeczeństwa.

Skąd decyzja o sformalizowaniu porozumienia o współpracy ZST i TIG? Powód jest prosty i poznały go osoby obecne w piątek w auli wspomnianej placówki oświatowej. Jak można było usłyszeć podczas spotkania, owe działanie ramię w ramię jest naturalną konsekwencją tego, że Zespół Szkół Technicznych jest szkołą prowadzącą kształcenie zawodowe młodzieży na najwyższym poziomie, a Turecka Izba Gospodarcza z kolei zrzesza przedsiębiorców, dostrzegających potrzebę współdziałania na rzecz rozwoju gospodarczego miasta i powiatu. Temu procesowi przysłużyć ma się w szczególności zacieśnienie współpracy nauki z biznesem.

reklama

W ramach porozumienia ZST i TIG zobowiązały się do organizacji spotkań panelowych, pomocy w  realizacji praktyk dla uczniów szkoły i szkół partnerskich, a także w organizacji staży zawodowych dla nauczycieli i absolwentów. W treści listu podpisanego dokumentu znalazły się także punkty dotyczące pomocy w prowadzeniu prac badawczych przez uczniów i nauczycieli w tematach stanowiących zainteresowanie obu stron. Innymi "owocami" owej współpracy będzie intensyfikacja działań  na rzecz aktywizacji zawodowej uczniów, czy też organizacji wyjazdów studyjnych, wycieczek, warsztatów, sympozjów, wystaw.

Ustalenia ujęte w parafowanym 11 kwietnia liście intencyjnym dotyczącym współpracy ZST i TIG weszły w życie z dniem podpisania.

AW

Podobne artykuły

Prezes TIG włączony do składu Prezydium...

Prezes TIG włączony do składu Prezydium...

12 lip.
Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

Kolejni nauczyciele mianowani w placówkach...

31-08-2020
Władysławów: Wojewoda nie zna prawa, a radni...

Władysławów: Wojewoda nie zna prawa, a radni...

17-12-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama